54512

Játszótérrel bővült az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola. Az ünnepélyes átadásra június 20-i Családbarát Iskola program év végi zárórendezvényén került sor.

„Már két éve tervezzük a korszerű játszótér kialakítását, melyet főként óvodásaink és alsó tagozatos tanulóink használnának ki. Két évig gyűjtöttünk a játszótér kivitelezésére. Akadtak szponzori támogatások, valamint az iskolánk mellett működő szülői szövetség anyagi hozzájárulásával alakítottuk ki a létesítményt. Ennek köszönhetően szép és színvonalas játszópark jött létre” – nyilatkozta a Felvidék.ma kérdésére Pálffy Dezső, az intézmény igazgatója. Hozzátette, hogy az iskolaépület előtt ugyan már korábban is kialakításra került egy játszótér, ám ennek befogadóképessége kevésnek bizonyult az óvoda megalapítását követően.

A jótékonysági szülői bálok bevétele szintén e nemes célt szolgálta – jegyezte meg az igazgató.  Az akácfából készült játszóelemeket a két épület által közrezárt udvaron építették fel. Kialakításra kerül libikóka, mászófal, hinta, valamint csúszda és két pad. Természetesen a sorból nem maradhatott ki a homokozó sem.

Az ünnepélyes átadásra a tanintézmény által néhány éve bevezetett Családbarát Iskola program Juniális elnevezésű rendezvényeként került sor. „Az évzáró közös programot minden év júniusában szervezzük meg, melynek célja a szülők, a tanulók és az iskolai alkalmazottak összekovácsolása. A közösségformáló esemény a keresztény életérzés és értékrend mentén került megrendezésre” – vázolta fel Pálffy Dezső. A nap folyamán különféle foglalkozásokkal és programokkal készültek a gyermekek és szüleik szórakoztatására. Az újonnan megnyílt játszótér birtokbavétele mellett a gyerekeknek és szüleiknek módjukban állt bekapcsolódni a cserkészek által szervezett ügyességi játékokba, bejelentkezhettek az arcfestésre, kézműves foglalkozáson apró ajándékokat készíthettek, a kifáradásig mászhattak és csúszhattak az óriás ugrálóváron, igazi nyíllal tanulhattak célba lőni és szórakozhattak a lufihajtogató bohóc tréfáin. A juniális ezévi meglepetése az osztályok közötti főzőverseny meghirdetése volt, melyre szülők és gyerekek, ill. nagyobb diákok is jelentkeztek.

Mint ahogy az igazgatótól megtudtuk, a Családbarát Iskola programnak több állomása is van. A juniális mellett a program szerves részét képezi az ősszel megrendezendő Csitári zarándoklat, decemberben esedékes a Filmklub, illetve a Családi Keresztút a húsvéti ünnepkör idején.

Az egyházi tanintézmény óvodai, alapiskolai és gimnáziumi képzést biztosít a környék magyar tanulói részére. Az iskola létszámával kapcsolatban az igazgató megjegyezte: mindhárom szerkezeti egységben sikeres volt a beiratkozás. Az óvoda teltházzal működik. Az alapiskolában 24 kis elsős kezdi el szeptemberben a tanulmányait, a gimnáziumban pedig 23 tanulóval nyílik meg az első osztály.  Jelenleg az iskolaközpont diáklétszáma meghaladja a háromszázat.

Az iskoláról még tudni lehet, hogy a hamarosan lezáruló iskolaévben már két gimnáziumi osztály használja az oktatás során az Apple iPad2 táblagépeket. A mintegy 185 ezer eurós összértékű uniós pályázatnak köszönhetően hét gimnáziumi tantermet láttak el modern, a kor követelményeivel lépést tartó informatikai eszközökkel. Az oktatás modernizációja keretén belül új interaktív táblákat is felszereltek, emellett projektorokkal is bővítették az informatikai eszköztárat. A pályázat része továbbá az összes tananyag digitalizálása, valamint a pedagógusok továbbképzése.
További képek megtekinthetőek az iskola facebook oldalán ITT>>> és ITT>>>

Pásztor Péter, Felvidék.ma
Fotó: FFKIKI facebook
Foglalkozás gyerekeknek és szülőknekKipróbálták az új játszóteretÜgyességi játék
{iarelatednews articleid=”37950,39278,53710″}