54730

Lejátszották az Európa Liga első selejtezőkörének mérkőzéseit, melyek során magyar és szlovák csapatok is pályára léptek.

Hatot rúgott Giblartáron a Slovan, Mészáros mesterhármast ért el és a magyar válogatott Priskin Tamás góllal és gólpasszal mutatkozott be első tétmérkőzésén új csapatában. A zsolnaiak továbbjutása is eldőlt, ugyanis 4:1 arányban győztek az északír Glentoran otthonában. A csallóközi Bénes László végig a pályán volt. A nagyszombatiak értékes döntetlennel távoztak Szarajevóból, a csapat egyetlen gólját a csereként beállt Halihovič szerezte.

College Eurpa (giblartári) – Slovan 0:6, gólszerzők: Mészáros (5., 26., 31.), Simovič (33.), Štefánik (41.), Priskin (92.)
FC Glentoran (északír) – Zsolna 1:4 (0:2), gólszerzők: McMenamin (66.) ill. Jelič (13.), Paur (20.), Čmelík (59.), Mabouka (81.)
Olimpic Szarajevó (bosnyák) – Nagyszombat 1:1 (1:0), gólszerzők: Pandža (14.) ill. Halihovič (70.)

Az MTK Budapest gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a szerb Vojvodinával a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén. A Debreceni VSC 3-0-ra legyőzte a montenegrói Sutjeska Niksic csapatát. A hajdúsági együttes Rene Mihelic révén szerzett vezetést bő negyedóra elteltével, a második félidőben aztán Dusan Brkovic és Ibrahima Sidibe is betalált. A DVSC így megnyugtató előnnyel várhatja az egy hét múlva esedékes idegenbeli visszavágót. A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott a holland Go Ahead Eagles otthonában, a zöld-fehérek gólját Gera Zoltán szerezte.

a sportolunk.sk nyomán Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”54475,53988,52236,51645″}