55714

A szerdai Sztropkó elleni kupameccs után a ligában is háromgólos győzelmet aratott a DAC Kelet-Szlovákiában, ezúttal az újonc Nagymihály otthonában. A DAC-ból a gólcsendjét megtörő Szarka Ákos, ill. Pape Sarr és Ľupták voltak eredményesek, így teljesen megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.

A mérkőzés kezdeti perceiben inkább a nagy küzdelem dominált, mindkét csapat óvatosan kezdett, zárt védelmekkel. A félidő derekán felgyorsultak az események. A 27. percben Michalík fejelt volna Pačinda szöglete után, ám az egyik védő kezezésgyanús helyzetben felszabadított, de a bíró sípja néma maradt. Nem sokra rá Szarka közeli lövését blokkolták le, és az ezt követő szögletből a magabiztosan játszó Michalík kapáslövése a felsőlécen csattant. A nagymihályiak először a 35. percben veszélyeztettek, Kunca lapos lövésénél volt a helyén Tujvel. A 38. percben aztán megszerezték a vezetést is a sárga-kékek. Pačinda ívelése után Szarka küzdött meg a labdáért, majd egyedül tört kapura, és higgadtan elgurított Raška kapus mellett – 0:1. Nem sokkal később Pačinda szöglete centikkel gurult el a gólvonal előtt. A játékrész vége nem tartogatott helyzetet, így egygólos vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

Aktívan kezdték a második félidőt is a csallóköziek, folyamatos nyomás alatt tartva a hazaiakat. A játékrész elején Pačinda szögletét Kwin fejelte a léc fölé, majd Szarka épphogy maradt le Pačinda begurításáról. Az 57. percben szögletből Pačinda és Štepanovský kényszerítőzött egymással, majd a balszélső lapos lövése elgurult a balkapufa mellett. A 64. percben jött a duplázás. A bal szélről Pačinda ugratta ki Szarkát, a csatár lövését kiszorított helyzetből Raška még ugyan kiütötte, de a kipattanóra érkező Pape Sarr okosan a jobb alsó sarokba helyezett – 0:2! Majd a 75. percben jött az újabb gól: a jobb oldalról Straka ívelt Szarka felé, a labda végül a második vonalból érkező Ľuptákhoz került, akinek a lövését Raška előbb kivédte, másodszorra viszont kapitulált – 0:3! A gól után néhány perccel Szarka ugrott ki, aki már a kapust is kicselezte, ám kissé kisodródott, így keresztbe gurított pár centivel a gólvonal előtt. Pillanatokon belül ismét Szarka lövését kellett védenie Raškának. A 82. percben Mensah kezdett bele egy cselsorozatba és lőtt, ám kísérlete elkerülte a kaput. Öt perc múlva Nworah ziccerét fogta Tujvel. A mérkőzés végén még Szarka lövése szállt mellé.

Dicsérendő, hogy ezúttal is több mint félszáz szurkoló utazott el Kelet-Szlovákiába, és megállás nélkül hajtották előre csapatukat. Legközelebb jövő hét szombaton (Aug. 29. – 19.00) Zólyombrezó csapatát fogadják a dunaszerdahelyiek otthon a Fortuna Liga 7. fordulójában.

Edzői értékelések:

Tomislav Maric, DAC: „Elégedett vagyok a mérkőzéssel. Az egész kilencven perc alatt kiválóan teljesítettünk, a fiúk jól összejátszottak, harcoltak egymásért. Egy megjegyzésem lenne, hogy az első félidő után akár 2-3 góllal is kellett volna vezetnünk.”
František Šturma, Nagymihály: „Gratulálok az ellenfélnek, egy jó csapatot alkotnak, egyúttal remek egyéniségek játszanak náluk, megérdemelten győztek. Az első gólig még tartottuk a lépést. Utána is még küzdöttek a fiúk, de a DAC megbüntetett minket egy újabb góllal, miután kihasználta védelmi hibáinkat. Az is igazságos lett volna, ha öt gólt kapunk. Ez volt az idény eddigi legrosszabb teljesítménye. Néhány játékos hozzáállásával nem vagyok elégedett, ez így nem mehet tovább.

fcdac.sk nyomán Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”55655,55572,55522,55340,55197,55161,54985″}