55607

Második hazai meccséből másodszor is győzni tudott az STK Somorja, hiszen a Pomléban 1:0 arányban fektette két vállra a vág menti város csapatát. Ezzel a győzelemmel a hazai csapat még 100 százalékos otthon, hiszen egy héttel ezelőtt a verebélyi csapat kapitulált a Pomléban, méghozzá kétgólos különbséggel.

A szombati, augusztus 15-i meccs viszont tipikus egygólos meccs volt. A párharcot főleg a harciasság és a pontatlanságok jellemezték. Az igazi futball-pillanatok ezúttal pedig elmaradtak. Az első félidőben a hazai csapat kimondottan rosszul játszott. Rossz passzok, sok hiba és ötlettelen játék jellemezte a Kontír legénységet ezen a délutánon. Az első félidőben ráadásul talán egy helyzetecskéje volt a kék-fehéreknek.
A második félidőben egy sokkal összeszedettebb csapat futott ki a somorjai gyepre. A mérkőzés egyetlen góljára viszont az 58. percig kellett várni. Ekkor Mezovský Ľubomír harciasságának köszönhetően a játékvezető tizenegyest ítélt a hazaiak javára, melyet maga a sértett értékesített. 1-0
Ezzel végül el is dőlt a párharc sorsa.

“El kell ismernünk, hogy az első félidőben nagyon rosszul játszottunk. Játékunkból hiányzott a mozgás, a pontos átadások, az ész és a kommunikáció. A szünetben kertelés nélkül elmondtam, amit ilyenkor el kell mondani. A fejmosás időben érkezett, a második félidőben már más volt a játék.
A teljesítményünk jobb lett, mely az egyes statisztikai adatokban is megnyilvánult. Természetesen örülünk a három pontnak. De az első félidei teljesítményünkből tanulnunk kell. Szerencsénk, hogy az ellenfél nem használta ki azt, hogy rosszul játszottunk. Eddig mindkét hazai meccsünket megnyertük, már várjuk a komáromi meccset” – nyilatkozta a Kontír Jozef, az STK mestere.

STK Somorja – Lednicróna 1:0 (0:0)

Góllövő: 58. Mezovský (büntető)
Sárga: Ozogány, Krištan, Kuba, Mikuš – Kollár, Chmelík, Híreš, Copko
Játékvezető: Patrovič
Nézők: 250

STK Somorja: Hajdúch – Stifter, Pončák, Csölle (46. Pinte), Medgyes – Mezovský, Mida, Krištan, Ozogány – Kálmán (39. Mikuš) – Kuba (78. Peter Sura).