56305

A Nagykürtösi járásban található Bussa községben idén is folytatódtak a közterületrendezési és parkosítási munkálatok. Mindamellett a középületek részleges rekonstrukciójára is sor került. Mindezt nagyrészt pályázatok révén valósította meg a település

„Szeptember elején két nagyobb felújítás és fejlesztés vette kezdetét falunkban. Az pénzügyminisztérium támogatásával ablakokat cseréltünk a községháza termeiben. A Szlovák Gázművek Alapítványához benyújtott sikeres pályázatunknak köszönhetően pedig a központban található park szépítésére került sor” – kezdte a Felvidék.ma tájékoztatását Végh Zoltán, Bussa polgármestere.

Mint elmondta, minisztériumi támogatásból a községházán 24 elavult ablakot cseréltek ki szeptember közepén. A közösségi terem nagy ablakait, valamint pár iroda ablakait cseréltük le korszerű nyílászárókra – fogalmazott a polgármester. A felújítástól a községi hivatal fűtésszámlájának csökkenését is várják. Mint mondta, a közösségi termet csupán nagy energiaveszteséggel tudták fűteni a téli időszakban. A községháza felújítását mindenképpen szeretnék folytatni, hangsúlyozta Végh Zoltán.

A Szlovák Gázművek Alapítványa pénzügyi támogatásával már kialakítottak egy korszerű, zömében fából készült játszóteret a falu központjában. Az alapítványtól idén közel 1200 eurós támogatást kaptak a zöldterület parkosítására. Elsőként  díszburkolatot kapott a járdafelület, emellett kicserélték a járdaszegélyt is. A parkosítás is részét képezi a közterület szépítésének. Az elnyert összeghez az önkormányzat önrésszel járult hozzá. Ebből végzik el a kisebb munkálatokat. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: „Környezetünk szépítésére minden évben igyekszünk pénzügyi forrásokat találni. A park felújítása még a tél beállta előtt befejeződik”.

Terveik közt szerepel a falumúzeum tetőszerkezetének felújítása, itt vélhetően önerőből végzik el a munkálatokat. „A községháza  többi elavult ablakának a cseréjére is sor került, s jó lenne a tetőszerkezetet is kicserélni. Ez nagy beruházás községünknek, még keressük a pénzforrás megszerzésének lehetőségeit ,” egészítette ki Végh Zoltán.

Az említetteken kívül 2014-ben a falu teljes egészében felújította az egészségügyi központot, valamint a helyi iskola  tornatermét is.

Pásztor Péter, Felvidék.ma
Fotó: Bussa facebook oldala 

Ablakcsere a községháza irodáibanÚj ablakokat kapott a nagyterem isVirágok a parkban
{iarelatednews articleid=”49441″}