56244

A Budapesten szeptember 19-én és 20-án sorra kerülő sor a Nemzeti Vágtán Somorja is részt vesz. Augusztus elején ugyanis a városunkat képviselő Egri Árpád Becky Smart Girl lovával megnyerte a Felvidéki Vágtát és jogot szerzett az induláshoz a rangos viadalon.

Az elmúlt napokban azonban úgy tűnt, hogy városunk mégsem tud részt venni az eseményen. ,,Az egyik edzésen Becky lesérült és az állatorvos nem engedélyezte a részvételét a budapesti eseményen,” – árulta el Árpi. Miután ez kiderült, elkezdődött a helyettes keresése. ,,Bevallom, már lassan feladtam a reményt. Somorja polgármesterével Bárdos Gábor úrral sok személyt megszólítottunk, de nem találtam alkalmas lovat. Ekkor eszembe jutott Vajda Jani barátom Izsáról. Felhívtam őt, nagyon készséges volt és segített. Nagyon szépen köszönöm, hogy kölcsönzi 11 éves Vankley lovát,” mondta Egri Árpi, aki a Duna mellett edzett Vankley-vel. ,,Mivel Árpi barátomról van szó, természetesen segítek neki,” mosolygott Jani.

,,Nagyon várom a hétvégét. Nagy lesz a szurkolótáborom. Nemcsak Somorjáról utaznak a drukkerek Budapestre, hanem a falumból, Hodosból is indul pár autóbusz,” árulta el Egri Árpi.

A versenyző 72 település lovasának ünnepélyes fogadalomtételével és a Hősök emlékkövének megkoszorúzásával ünnepélyesen megnyitották szombat délelőtt a 8. Nemzeti Vágtát a fővárosi Hősök terén kialakított speciális versenypályán.
 “Ameddig az emberi emlékezet vissza tud tekinteni a múltba, őseinket mindig lóháton mutatja be a történelem. Mesterségbeli tudásnak és az elkötelezettségnek, bajtársiasságnak és bátorságnak, a hazaszeretetnek olyan példáját adták, amire nekünk is figyelnünk kell” – hívta fel a figyelmet a magyar mint lovas nemzet történelmi hagyományaira ünnepi beszédében Kun Szabó István vezérőrnagy, a Magyar Honvédség társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára. 
 
A program az ünnepélyes megnyitó és fogadalomtétel után történelmi lovas bemutatóval folytatódott, ezt követően az előfutamokkal indulnak a 8. Nemzeti Vágta versenyei.

A sorsolás szerint Vankley a hetedik előfutamban indul, mely a program alapján 16:45 órakor rajtol. Ellenfelei Baja, Hortobágy, Nagymaros, Pusztafalu és Csurgó települések képviselői lesznek.

Méry János,Felvidék.ma
Fotó: somorja.sk
{iarelatednews articleid=”55443,53968,53726″}