Mozgalmas évre tekinthetünk vissza. Emlékszik még valaki a görög válságra, az eurózóna megszűnéséről szóló hírekre vagy az internet adóra? Hát igen, a migránsválság viszi a prímet. Minden más téma eltörpül. Van a migránsok előtti kor és a jelen. Az idén történt az is, hogy az EÚ először különböztette meg az őshonos és bevándorlók alkotta kisebbségeket. Ez a téma viszont egyre aktuálisabb lesz.

“Tél volt hó esett és jöttek az ünnepek…” szól a rádióból a Piramis örökzöld slágere. Tél és ünnepek kipipálva, hó az nincs. Szép és békés időszak ez, amikor a karácsonyfa fenyőillatú árnyékában megáll az idő. Család, békesség, nyugalom; észre sem vesszük és itt az év vége. Ideális alkalom elgondolkodni az elmúlt esztendőn. Én sem teszek másképp…

2015 a városi képviselőségem első éve. Egy év távlatában elmondhatom, hogy önkormányzati képviselőnek lenni felelősségteljes, olykor nagyon nehéz, de mégis jó dolog. Egyszerre sok lesz az ember barátja és rosszakarója is. Ez egy ilyen sport. Érsekújvárban is megkezdtük a munkát. Úgy gondolom, hogy döntéshozatalunk megalapozhatja a fejlődést. Ami az én tevékenységemet illeti, igyekszem tartani a szavam és, a lelkiismeretes munka mellett, kapcsolatban lenni a polgárokkal. Napi szinten beszélgetünk a városban és a világhálón. Beindult a képviselői posta projekt.

Beszámolóimmal rendszeresen tájékoztatok a testületi ülésekről. Újraszerveztem városunkban a Via Nova ifjúsági csoportot, mely első akciója a Tóth utcai temető kitakarítása volt. A biztonságos közlekedés érdekében gyalogos átkelőket telepíttettem több helyen a forgalmasabb utakon. Nagy örömömre szolgál, hogy városunkban a magyar kultúra terén is megkezdődött az együttműködés. Itt a Via Nova-val igyekeztünk besegíteni a közös rendezvényekbe. Végül sikerült hozzájárulnom a városi lap megmaradásához.

Országos szinten viszont közösségünk nincs a legjobb helyzetben. Iskoláink jelentős részét a kényszerű bezárás fenyegeti. Ezért szervesen részt vettem a kisiskolákat támogató megmozdulásokon. Köszönet a szervezőknek, köztük Tóth Tibor barátomnak. Remélem Pozsonyban hallják hangunk. Idén is folytattuk az igazságtalan állampolgársági törvény elleni harcot. Jövőre várható a Legfelsőbb Bíróságon döntése. Meg kell, hogy említsem, hogy közösségünkben végre megmozdult valami. Kiálltunk nyelvi jogainkért. Tüntettünk a somorjai Deichmannál és petíciót gyűjtöttünk az egész országban. Miközben az Auparknál a magyar nyelv hanyagolására hívtuk fel a figyelmet a szlovák minisztérium a magyar keresztneveken lovagolt.

2015 egy örömteli év volt. Megalapítottuk a Felvidéki Labdarúgó Egyesületet, amellyel egészen Isle of Man szigetére is eljutottunk. Sportolóink nem egyszer könnyeket csaltak a szemünkbe. Hokistáink kijutottak a VB-re és labdarúgó válogatottunk oly sok év után újból Európa bajnokságot játszik. Az utóbbi hír a nászutamon ért, ugyanis röviddel a sikeres ügyvédi szakvizsgámat követően megházasodtam.

Így várom tehát a 2016-os évet, amelyről már most tudom, hogy tele lesz kihívásokkal. Elég, ha csak a márciusi parlamenti választásokra gondolok, amelyeken az MKP 21. sz. listáján a 20-as számmal indulok.

Mindehhez kívánok jó egészséget, sok szerencsét és boldogságot és sikerekben gazdag új évet!

JUDr. Nagy Dávid, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”58411,58023,57909,57079,56829,55909,55814,55595,54718″}