58156

Habár a kinti időjárás rideg és zord, a buzitai iskolásoknak sincs idejük és kedvünk ezen szomorkodni, hiszen az utolsó napok történései rengeteg meghittséget hoztak szíveikbe. Alább Mohňanský Csilla iskolaigazgató beszámolóját olvashatják:

“Amikor Iskolánk honlapját olvasgattam és a képeket nézegettem úgy éreztem, hogy másokkal is meg kell osztanunk ezeket az élményeket.
A december azzal kezdődött, hogy ügyes kis újságíróink megajándékoztak bennünket a MiSulink című megújult iskolaújság novembert értékelő számával. Ezt lapozgatva úgy gondoltam, hogy nehéz lesz felülmúlni a novembert, újat hozni a rohanó hétköznapokba – hiszen novemberben volt a Ki mit tud, a diáknapi fordított tanítás, az elsősavatás, a Szivárvány –angol-magyar játszóház, a Ringató foglalkozások, tanulmányi kirándulások, színházlátogatások, ötödikeseink sikeres tesztelése, és még sorolhatnám.

Most december elején viszont azt érzem, hogy a mi kis birodalmunkban- a Buzitai Alapiskolában napról-napra megtörténik a csoda. December 3-án Ringató foglalkozásra invitáltuk a babákat és a mamákat. Szombaton, december ötödikén iskolánk nyolcadikosai és kilencedikesei táncbemutatót tartottak a helyi kultúrházban szüleiknek, rokonaiknak, pedagógusaiknak és lelkészeiknek. Az ünneplőbe öltözött gyönyörű gyerekek olyan magabiztossággal, kifinomult ritmusérzékkel mutatták be a megtanult táncokat, hogy azt a profi táncosok is megirigyelhették volna.

Majd jött a hétfői, december 7-i Mikulásvárás. Mikulás-busz indult az óvodába, ahová a Mikulás segédeivel – az angyalokkal és a krampuszokkal érkezett. Közben az iskola tornatermében elkezdődött a Mikulás – futam. Az ügyes sportolók rénszarvasok módjára szánt húztak, Mikulásként kéménybe másztak, ajándékot szállítottak …., szóval előre letornázták a szülői szövetségnek köszönhető gazdag Mikulás – csomag kalóriáit. Iskolánk legügyesebb kézművesei eközben a téli vásáron kínálták saját készítésű ajándékaikat, ékszereiket, karácsonyi díszeiket.

A szakács nénik is kitettek magukért, hiszen rendhagyó ebéddel- a gyerekek kedvencével – pizzával készültek, amihez édesség és gyümölcs is járt. A nap fénypontja pedig a diákok-pedagógusok kosárlabda mérkőzése volt, ahol legügyesebb lány és fiú kosarast is hirdettünk. Fáradtan, elégedetten zártuk ezt a napot.

Aztán egy újabb kellemes élmény részesei lehettünk december 12-én. Gyüre Lajos-író, költő, pedagógus látogatott el iskolánkba, hogy egy rendhagyó magyar órát tartson iskolánk negyedikes és ötödikes tanulóinak. Élettapasztalata, tudása, kedvessége, végtelen türelme lenyűgözte a gyerekeket, akik bátran kérdezték őt munkásságáról, fiatal koráról, életéről. Az általa dedikált könyvek szép ajándékként kerülnek majd elő egy pár karácsonyfa alól.

Közben készülünk a falusi karácsonyi vásárra, valamint a december 20-án megrendezésre kerülő karácsonyi műsorunkra, amely reméljük, hogy újra teltház előtt zajlik majd!

Kívánjuk, hogy a Felvidék.ma valamennyi olvasója hasonló érzésekkel és kellemes percekkel várja a karácsonyt, mint az nekünk megadatik!” – írta.

Felvidék.ma {iarelatednews articleid=”54339,52945,52555,50906,50768″}
További fényképek ITT érhetők el.