Háromgólos vereséget szenvedett a magyar férfi vízilabda-válogatott Montenegró ellen a belgrádi kvalifikációs Európa-bajnokság elődöntőjében. Benedek Tibor csapata három és fél negyeden át tartotta magát, ám az utolsó percekben a montenegróiak bedarálták a magyarokat. A vereség egyúttal azt is jelenti, hogy egyelőre nincs meg a riói kvóta.

Feszült hangulatban kezdődött a mérkőzés, ami nem is csoda, a győzelem ugyanis nemcsak döntőt, hanem olimpiai kvalifikációt is ért. A mérkőzés első találatára hosszú perceket kellett várni, de legalább mi szereztük: Varga Dénes talált be emberelőnyből.

Nikola Janovics ugyan nem sokkal később egyenlített, ám a fiatalabbik Varga-testvér ismét megrezegtette a montenegróiak hálóját (2-1). Sajnos mégsem tudtuk hozni az első negyedet, Montenegró ugyanis Mladan Janovics révén emberelőnyből ismét kiegyenlített.

A második negyedben megint hosszabb gólcsend következett, ám ezúttal a montenegróiak törték azt meg. A fiatal Manhercz az ellentámadásból azonnal válaszolt, harminc másodperccel a szünet előtt azonban Brguljan bevette Nagy Viktor kapuját, így a félidőben a montenegrói csapatnál volt az előny (3-4).

Magyar szempontból nem kezdődött jól a harmadik játékrész: egy támadáson belül kétszer is a kapufán csattant a magyar próbálkozás, az ellentámadásból pedig Brguljan megszerezte második gólját. Ezzel már két góllal vezettek a montenegróiak (3-5).

Ekkor azonban még volt visszaút a magyar csapat számára: a negyed végén Manhercz szépített, s ugyan kimaradt egy kettős emberelőny, a záró negyed elejére Hosnyánszkynak köszönhetően újra egyenlő volt az állás (5-5).

De sajnos nem sokáig, Montenegró ugyanis megint gólt szerzett, 2:10-zel a vége előtt pedig ismét kettő volt a különbség – nem a mi javunkra. Az utolsó percekben hiába működött jól a védelem, támadásban teljes csődöt mondott a magyar válogatott, Vámos labdavesztése után pedig biztossá vált, hogy a magyar együttes lemarad az EB-döntőről (és egyelőre a riói kvótáról is).

A kegyelemdöfést Ivovics adta meg, ám ennek már nem volt jelentősége, a magyar válogatott támadásban mutatott gyenge játéka miatt háromgólos vereséget szenvedett a montenegrói csapattól. Magyarország-Montenegró 5-8 (2-2, 1-2, 1-1, 1-3).

Délszláv döntőt rendeznek tehát Belgrádban, Montenegró ellenfele ugyanis a görögöket 13-7–re verő Szerbia lesz. A magyar csapat Görögországgal játszik a harmadik helyért. Csalódottságunkat némiképp enyhíti a magyar hölgyek sikere, akik az elődöntőben az olaszokat okították vízilabdázásra (10-5-re győztek), a holnapi (január 22-i) döntőben Hollandia vár rájuk.

Szlovákia tegnap (január 20-án) 17-9-re verte Máltát, így a 13. helyért Grúziával találkozik.