59329

Iskolánkon immár hagyomány, hogy a kalendáriumi év első napján iskolánk esperes-plébánosa, Elek László atya ünnepi, újévi áldást ad az iskolához tartozó minden épületre, diákra, tanárra, alkalmazottra. Kérve ebben Isten segítségét, áldását mindennapjainkra. Köszönjük.

Újévi Örömkoncert

Január 29-én, idén első alkalommal rendezte meg iskolánk a komáromi református templomban Újévi Örömkoncertjét, ahova diákjaink elhozták és átadták szívük szeretetét hangszerbe, dallamba, szavalatba foglalva. Megragadva az alkalmat felköszöntötték pedagógusainkat is Bosco Szent János emléknapja alkalmából, mivel az egyházi iskolákban január 31-én tartják a pedagógusnapot. Az egész műsor házigazdája Magyarics Arianna, gimnáziumunk diákja, a következőket írta:

Most nem tanulni jöttünk, most szívünk ünnepel. Ünnepel és köszönti tanárainkat , akik minden nap részesei a csodának, akik segítik tanítványaikat a tudás rejtelmes útjain, és ismereteiket maguk is folyamatosan megújítják. Mindennapjaik része az erőfeszítés, a kudarc és siker, a legnagyobb feladat számukra pedig a szeretettel szeretetre nevelés, a tudás átadása és a tudásvágy felébresztése.

Lenyűgöző szeretettel adták elő gyermekeink felkészítő pedagógusaik segítségével a csokorba gyűjtött verseket, dallamokat.

Az előadók között szerepeltek: Iskolánk 1-4 évfolyamából Magyarics Amina, Szabó Fanni, Nagy Réka, Sebestyén Sára, Cseh Sándor.
Az 5-9 évfolyamot képviselték: Schmidt Péter, Simon Barna László.

A gimnáziumból Végh Júliát és Henzel Sárát hallhattuk.
Az egész műsort körbeölelte Orsovics Yvette vezetésével a kicsik és nagyok kórusa.

Versekkel ünnepeltük a kultúra napját Egerben

Január 29-31-én immár harmadik alkalommal vettek részt a Komáromi Marianum Magyar Tannyelvű Egyházi Iskolaközpont tanulói az Egri Kulturális és Művészeti Központ által szervezett „Ötágú síp üzenete” versmondó és kulturális találkozón.

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódó rendezvényre a Felvidékről, Erdélyből, a Vajdaságból, Muraközből és Vajdaságból érkeztek versenyzők. A rendezvény január 29-én, pénteken Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című mesés történetének feleljthetetlen élményével kezdődött, szombat reggel kilenc órakor a Forrás Gyermek és Ifjúsági Házban a Heves negyei és az említett vedékek 10-15 éves felső tagozatos tanulóinak szavalóversenyével folytatódott. Iskolánk két 7. osztályos tanulója, Farkas Emma és Török Sára, valamint a 2. osztályos Fülöp Hanna vettek részt a versmondó versenyen. Farkas Emma a 2. hellyel büszkélkedve tért haza a találkozóról, Fülöp Hanna előadását pedig a zsűri különdíjjal jutalmazta. Délben megcsodálhattuk a Komáromi Helios Fotoklub tagjainak kiállítását, este hét órától pedig a Rájátszás című lemezbemutató koncerten vettünk részt. Vasárnap a megyeszékhely nevezetességeivel ismerkedtünk meg.

Felemelő érzés volt magyar versekkel ünnepelni a Magyar Kultúra Napját.

Pedagógusnap a Marianumban

Január 31. Bosco Szent János ünnepe a katolikus egyházban. Don Bosco a modern nevelés első képviselője volt. Ezért az ő ünnepéhez kapcsoljuk egyházi iskoláinkban a pedagógusnapot. Nem történt ez másképp nálunk sem. Idén január utolsó munkanapján ünnepeltünk. Először a nagyszünetben érte pedagógusainkat meglepetés: a gimnázium diákjai vidám énekléssel köszöntötték őket.

Délután a református templomban az újévi örömkoncert keretében is köszöntötték az iskolaközpont pedagógusait a diákok, nemcsak színvonalas műsorukkal, hanem apró ajándékkal is.

Az ünneplés azonban még ekkor sem ért véget. Este a szülők báljának – amely egyébként fergetegesre sikerült – vendégei a Marianum pedagógusai voltak. Köszönet illeti a szülői szövetség vezetőségét, a szponzorokat a meghívásért és a megvendégelésért.

Éppen Don Boscótól tudjuk, hogy nem jó a világ elismerését várni. Mégis jólesik és erőt ad a hála, köszönet és elismerés, és erőt ad a további munkához. 

További képek az eseményről ITT>> tekinthetők meg.

Mózes Endre, Kálosi Gabriella,Tornóczy Gabriella, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”58274,57987,57256,56586″}