59540

A Csemadok Országos Tanácsának MKP-s képviselőjelöltjeit kérdezzük,  mondják el véleményüket, miért döntöttek Csemadok-tagként úgy, hogy az MKP-t támogatják. Ezúttal Köteles László, a Csemadok általános alelnöke válaszol: 

“Szülőfalumban, Tornaújfaluban a 70-es évekre már szokássá vált, hogy a fiatalok 14 éves korukban beléptek a Csemadokba, a fiúk ráadásként az önkéntes tűzoltók soraiba is.
Községünk életének ez az időszaka a hagyományőrzéssel és tudatos hagyományteremtéssel párosult. Részt vett ebben minden korosztály. Rendszeresek voltak a csemadokos rendezvények, nagyon sikeresek voltak az akkori úgynevezett önkéntes társadalmi munkák is. Itt együtt dolgozott fiatal az idősebbel, szövetkezeti vezető az állatgondozóval. Mivel falunk mezőgazdasági jellegű volt, így a tennivaló is általában nyári mezei munka volt. Ezeken mindig igen jó hangulat uralkodott, amit a mai napig szívesen emlegetnek az emberek.
Más részről a Csemadok egyet jelentett a ritkán látott magyar művészekkel, a gombaszögi sátorozásokkal, a klubélettel. A klubélet olyan emberek, eszmék találkozási lehetősége volt, amely más közegben elképzelhetetlen volt a 70-es években. Nem hiába érdeklődött irántunk az akkori hírhedt titkosszolgálat” – idézte vissza Köteles László.

Kifejtette: “Mi, az akkor induló generáció azóta a világ minden tájára eljutott tagjai természetes kötődésnek vettük ezt a tagságot, sorsunkként vittük magunkkal. Volt, aki aktív Csemadok-tag maradt, volt, aki csak a hozzátartozás érzésével, azzal, hogy tartozik egy a nyelvét, és nyelvén beszélő közösséghez. Manapság egyre gyakrabban jelennek meg olyanok is, akik az életük során másfelé sodródtak, de most szívesen visszatérnének és vissza is térnek hozzánk.” Köteles László hozzátette: “Hiszen az emberi szív visszahúz!” 

Köteles László a Magyar Közösség Pártja 21-es sorszámú listáján képviselőjelöltként a 7. helyről indul a 2016-os parlamenti választásokon.

A folytatásban Varga Tibor, az MKP kaposkelecsényi képviselőjelöltje válaszol.

Felvidék.ma