59955 Alkotások 2

A Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya és a Gömör-Kishonti Művelődési Központ jubileumi, tizenötödik alkalommal szervezte meg a Ferenczy István Országos Képzőművészeti Versenyt, tisztelegve ezzel Ferenczy István, a 19. századi magyar szobrászat kiváló alkotója, Rimaszombat híres szülötte előtt.

A díjátadó ünnepségre és a legjobb pályamunkákból készített kiállítás megnyitójára 2016. február 26-án került sor Rimaszombatban a Tompa Mihály Alapiskola épületében.

A versenyzők mindhárom kategóriában három témából választhattak:
1. Gróf Széchenyi István ( portré) – születésének 225. évfordulója tiszteletére
2. Kedvenc mesém (illusztráció)
3. Régi közlekedési eszközök
A szervezők és a szakmai zsűri magas színvonalúnak értékelte az idei pályamunkákat, amelyekből rekord mennyiség, összesen 594 darab érkezett 78 magyar tanítási nyelvű alap- és középiskolából az egész országból. A szakmai zsűriben Mgr. Marian Lacko – elnök, Nagyferenc Katalin és Vaskői Károly dolgoztak.
A szervezők ezúton is köszönetet mondanak az iskoláknak, valamennyi versenyzőnek és az őket felkészítő pedagógusoknak, hogy bekapcsolódtak ebbe a szép versenybe, s a jövőben is számítanak munkáikra!

Eredmények:

I. kategória – 1. téma: Gróf Széchenyi István / portré / 26 munka
1. Szabó Bálint ( MTNy Alapiskola, Zsigárd)
2. Dócs Anna ( MTNy Alapiskola, Bodrogszerdahely )
3. Páll Ádám ( MTNy Alapiskola és Óvoda, Abafalva )
Elismerő oklevél: Jeges Renátó ( MTNy Alapiskola és Óvoda, Ragyolc ), Szajkó Viktória ( Alapiskola, Bátka), Porteleki Kevin ( MTNy Alapiskola, Nagybalog), Bari Dávid ( MTNy Alapiskola, Rimaszécs ), Bukovský Dorottya ( MTNy Alapiskola, Deáki ).

I. kategória – 2. téma : Kedvenc mesém (illusztráció) 229 munka
1. Botos Dániel ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd)
2. Vajda Nikoletta ( Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta )
3. Takács Simona ( MTNy Alapiskola, Perbete )
Elismerő oklevél: Stojka Patrícia ( MTNy Egyesített Alapiskola, Ekecs ), Lalák Boglárka ( Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatóságú Katolikus Iskola, Ipolyság), Kovács Dominik (Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta ) Botos Árpád ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd), Nagy János ( Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta )

I. kategória – 3. téma: Régi közlekedési eszközök 103 munka
1. Kemény Nikoletta ( Gregorovits Lipót MTNy Alapiskola, Jóka)
2. Tóth Anita ( Jókai Mór Alapiskola, Komárom)
3. Kajan Emese ( MTNy Alapiskola, Kürt )
Elismerő oklevél: Galamb Andzseló ( MTNy Alapiskola és Óvoda, Ragyolc ), Márton Lili ( Gregorovits Lipót MTNy Alapiskola, Jóka), Cintula Zsófia ( Mariánum Egyházi Iskolaközpont, Komárom ), Tátyi Dániel, Répás János ( MTNy Alapiskola, Perbete )

59955 Alkotások 1

II. kategória – 1. téma: Gróf Széchenyi István / portré / 49 munka
1. Őszi Viktória ( Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta )
2. Csillag Virág ( Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed )
3. Szerződi Klaudia ( Alapiskola, Nagycétény)
Elismerő oklevél: Busa Gyula ( MTNy Alapiskola, Rimaszécs), Lampert Barbara ( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely), Csere Gréta, Kovács Dániel ( MTNy Alapiskola, Kürt).

II. kategória – 2. téma: Kedvenc mesém (illusztráció) 86 munka
1. Bastyúr Dávid ( Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó)
2. Vajlik Viktória ( Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta )
3. Szép Gergő ( Jókai Mór Alapiskola, Komárom)
Elismerő oklevél: Romada Laura ( Ady Endre Alapiskola, Párkány), Hutai Bianka ( MTNy Alapiskola, Zselíz),
Szabó Alexandra ( Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta), Bary Roman ( MTNy Speciális Alapiskola, Rimaszécs)

II. kategória – 3. téma: Régi közlekedési eszközök 61 munka
1. Kováč Tamás ( Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó)
2. Zilizi Klaudia ( MTNy Alapiskola, Deáki)
3. Bastyúr Nikoletta ( Fábry Zoltán Alapiskola, Rozsnyó )
Elismerő oklevél: Lévárdi Orsolya ( MTNy Alapiskola, Kürt ), Döme Nóra ( Pongrácz Ágoston Alapiskola, Negyed ), Patócs Krisztián ( Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Diósförgepatony), Bohony Gergő ( MTNy Alapiskola, Perbete ), Fodor Alexandra ( Szombathy Viktor Alapiskola, Feled )

59955 Alkotások 3

III. kategória – 1. téma: Gróf Széchenyi István / portré / 18 munka
1. Szanko Dóra ( Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa )
2. Bodolló Rebeka ( Gymnázium – Gimnázium, Tornalja)
3. Szitás Veronika ( Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa )
Elismerő oklevél: Ádám Viktória, Ferencei Boglárka, Molnár Krisztina ( Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa ), Fazekas Monika ( P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó ), Velebný Nikolett Kíra ( Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatóságú Katolikus Iskola, Ipolyság), Terebesi Marco ( Egészségügyi Középiskola, Rozsnyó )

III. kategória – 2. téma : Kedvenc mesém (illusztráció) 17 munka
1. Máté Julianna ( Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat )
2. Vladimíra Kleisová ( Szakkay József Szakközépiskola Kollégiuma, Kassa)
3. Mihók Jázmin ( Szakkay József Szakközépiskola Kollégiuma, Kassa)

III. kategória – 3. téma: Régi közlekedési eszközök 5 munka
1. Szitás Veronika ( Márai Sándor AI és Gimnázium, Kassa )
2. Matyó Veronika ( Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatóságú Katolikus Iskola, Ipolyság)
3. Alžbeta Pupalová ( Gymnázium – Gimnázium, Tornalja)
Elismerő oklevél: Caban Kitti ( P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó)

Mindenkinek gratulálunk!

Povinszky Elvira, Felvidék.ma
A szerző a Csemadok Rimaszombati Területi Választmányának a titkára