60116

Immár huszonötödik alkalommal szervezik meg Felvidék-szerte a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny előfordulóit. A diákok március közepéig tehettek tanúbizonyságot a járási fordulókon tudásukról, anyanyelvük irodalma iránti vonzalmukról.

A Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Versenybe több mint háromezren kapcsolódnak be évente az iskolai fordulóktól indulva, járási, kerületi válogatásokkal folytatva az országos rendezvényig. A huszonöt éve rendszeresen ismétlődő vers- és prózamondó versenyek hatására elmondható, hogy kinevelődött néhány olyan generáció, mely nemcsak érti, hanem mondja és érzi is verset.

Rozsnyón a járási forduló alkalmával a történelmi városháza színháztermében nyolcvan versenyző méretetett meg március 11-én. A fordulóba a járás mindegyik teljes szervezettségű alapiskolája bekapcsolódott, valamint két kisiskola: Tornagörgő és Gömörhorka.

A négy kategóriából 14 versenyző jutott tovább:
I. kategória
Vers: Porubán Krisztián – Tornagörgői AI, Pál-Balázs Anna Vivien – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Próza: Orosz Gábor – Fábry Zoltán Óvoda, Alapiskola és Szakközépiskola, Smajda Bernadett – Szádalmási AI
II. kategória
Vers: Kristóf Áron – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Veres Saskia – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Próza: Tóth Bence – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Zoller Alexandra – Dénes György Alapiskola, Pelsőc
III. kategória
Vers: Rajczi Liliána – Szádalmási AI, Gyenes Orsolya – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Próza: Kórintus Réka – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, Papp Márton – Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
IV. kategória
Vers: Gresa Dávid – Fábry Zoltán Szakközépiskola
Próza: Szabó Dózsa Marek – P. J. Šafárik Gimnázium Rozsnyó

Az országos elődöntők 2016. március 21. és31. között valósulnak meg Szencen, Galántán, Érsekújvárott, Tornalján és Szepsiben. A Rozsnyóról továbbjutókat március 17-én újabb megmérettetés várja Szepsiben. Az idei országos döntő április 28. és30. között valósul meg hagyományosan Rimaszombatban.

A szerző képriportja az eseményről ITT>> tekinthető meg.
Beke Beáta, Felvidek.ma