Bán Zoltán, Molnár Zsuzsa, Auxt Ferenc átadják a támogatást Szamos Zsuzsának. Kép: Pósa Dénes

Ülésezett a Magyar Közösség Pártja Rimaszombati Járási Elnöksége április 7-én. A főbb napirendi pontok között a járási konferencia előkészítése szerepelt, de átadták a jótékonysági Mága-koncerten befolyt támogatást is.

Az MKP járási elnöksége a választásokat követően először március 23-án ülésezett. A kiértékelésen Berényi József is részt vett, s megköszönte az elvégzett munkát.

Az MKP járási elnökségi ülése Berényi Józseffel, kép: HE
A választást követő járási elnökségi ülésre Berényi József is ellátogatott. Kép: HE

Akkor az egyéni és országos eredményeket elemezve elmondták, hogy a Besztercebányai kerületben 4,85%-ot (14 341 szavazat) szerzett az MKP. Bár a Rimaszombati járásban az MKP jól szerepelt (MKP 17,88%, Most-Híd 15,43%), az előző parlamenti választásokhoz képest mégis 500 szavazattal kevesebbet értek el.

„A Most-Híd színeiben induló Vavrek István sok roma szavazatot elvitt. Szükséges egy hiteles roma képviselő, hogy ezt az egyre növekvő réteget meg tudjuk szólítani” – nyilatkozta Auxt Ferenc a Felvidék.Mának.

Az április 7-ei ülésen az Országos Tanács határozatait Auxt Ferenc járási elnök ismertette. Tudomásul vették, hogy a Rimaszombati járásból a június 11-én, Érsekújvárban esedékes országos kongresszusra a küldöttek száma 15 fő, míg az OT-be 4+1 főt delegálhatnak. Rimaszombatban a tisztújító járási konferenciát május 27-én, pénteken 16.30 órai kezdettel tartják. Ezt megelőzően zajlanak a helyi szervezetek tisztújító taggyűlései.

A járási elnökség munka közben, kép: Pósa Dénes
A járási elnökség munka közben. Kép: Pósa Dénes

Molnár Zsuzsa, az MKP Rimaszombati járási titkára a Felvidék.Mának elmondta, hogy a helyi szervezetek határozatainak összesítése után újabb elnökségi ülésen készítik elő a járási konferenciát. A járásban összesen 830 regisztrált MKP-tag és 52 tagszervezet van bejegyezve. Vannak közöttük passzív szervezetek is, velük újra felveszik a kapcsolatot, s igyekeznek az alapszervezeteket újraalakítani.

A jól működő alapszervezetek között van az ajnácskői, ahol a Csemadokkal is jó az együttműködés. Még a kampány alatt, február 9-én, a rimaszombati református templomban megtartott Mága Zoltán koncerten a támogatói jegyekből befolyt összeget a Csemadok Ajnácskői Alapszervezete által készülő Szent István szoborra ajánlották fel.

Ajnácskőn a község központjában, a templom mellett szeretnének kialakítani egy nemzeti történelmi emlékhelyet, ahol minden évben méltón megemlékezhetnek történelmünk nagy eseményeiről, és megünnepelhetik nemzeti ünnepeinket. A kb. 2,5-3 méter magas Szent István szobor elkészítésére Ulman István és Baffy Lajos várhosszúréti fafaragó mestereket és László Ottó hanvai kovácsmestert kérték fel. A költségek több ezer euróra rúgnak, ezért döntött úgy az MKP Rimaszombati Járási Elnöksége, hogy lehetőségeihez mérten támogatja a kezdeményezést.

Molnár Zsuzsa és Szamos Zsuzsa, kép: Pósa Dénes
Molnár Zsuzsa és Szamos Zsuzsa. Kép: Pósa Dénes

A kezdeményezés mellé állt a Rimaszombati Református Egyházközség is, felajánlva a perselypénzt. Az ünnepélyes átadásra az elnökségi ülésen került sor. A támogatást az egyházközség nevében Bán Zoltán, az MKP nevében Auxt Ferenc adta át Szamos Zsuzsának, az MKP ajnácskői alapszervezete elnökének.

A szoboravatót ünnepi műsor keretében a tervek szerint 2016. augusztus 20-án tartják. A gyűjtés jelenleg is folyamatban van.