Fotó: Őry Tibor

A második liga 18. fordulójának találkozóján a somorjai STK nem bírt a Vágújhely csapatával, így az őszi idény után 32 ponttal a csapat a negyedik helyen áll, bár a nagyszombati fakónak és a Nyitrának is 32-32 pontja van.

A kellemes novemberi délutánon a vendégek kezdtek aktívabban a Pomléban, bemelegítésként Múdry fejesét kellett hárítania Hajdúch kapusnak. A másik oldalon Luquinha és Horváth fejesei szálltak a kapu mellé. A 20. percben a vendégek megszerezték a vezetést: Rapavý közelről talált a kapuba. Ezután a hazaiak összekapták magukat, és a 33. percben Luquinha egy szép 20 méteres lövéssel kiegyenlített. Nemsokára a brazil focistát lökték fel a tizenhatosban, ám a bíró sípja néma maradt.

A második félidő óriási hazai rohamokkal kezdődött, Peu és Horváth lövéseinél csak egy kis szerencse hiányzott… Ezután kiegyenlítődött a találkozó, s a vendégek némi sportszerűtlenségtől sem riadtak vissza… A somorjaiak felpörgették a meccset, a 70. percben Pato lövése a kapu fölé ment. A hazaiak az utolsó percekben mindent beleadtak, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük. A meccs után a hazai nézők és az STK vezetősége is Valášek bíró „érdekes” ténykedésére panaszkodtak.

Mike Keeney, az STK edzője: „Csalódottak vagyunk. A meccs olyan volt, amilyenre számítottunk. Mi focizni akartunk, a vendégek csak „tördelték” a játékot. Kár, hogy a főbíró nem érte el a játékosok szintjét. De ez nemcsak ma volt így, hanem általában az egész őszi idény alatt. Ma egy pontot szereztünk, jó helyen állunk a 18. forduló után, és jó esélyünk van a legjobb hatba való jutáshoz. Bár téli szünet következik, de már most előttünk van az alapszakaszból hátralévő négy meccs.”

Ez volt a II. liga utolsó idei meccse, a 19. fordulóban pedig a Nagyszombat fakócsapatához látogatnak a csallóközi kék-fehérek, mégpedig március 5-én.

STK Somorja – Vágújhely 1:1 (1:1)

Góllövők: 33. Luquinha – 20. Rapavý

Sárga lapok: Horváth – Živčič, Múdry, Šupka
Főbíró: Valášek
Nézőszám: 250.

STK Somorja: Hajdúch – Marić-Bjekić, Horváth, Edginton, Ágh – Mezovský, Čemba (46. Pato), Luiz Fernando, Luquinha, Leonel – Peu (76. Králik).

(Forrás: stksamorin.sk)