Nt. Buza Zsolt nyitotta meg a rendezvényt Rozsnyón (Fotó: BB, Felvidék.ma)

Február 12-én kezdetét vette a házasság hetének nemzetközi rendezvénysorozata. Gömörben elsődlegesen a Szövetség a Közös Célokért és a Református Egyház rozsnyói és berzétei egyházközségei tartották lényegesnek felhívni a figyelmet a házasság fontosságára.

Lekenyén a helyi szervezetek és a Szövetség a Közös Célokért szervezésében február 10-én valósították meg a rendezvényt, idén második alkalommal kapcsolódva be a nemzetközi programba. A rendezvény első részében Beke Beáta, a Szövetség a Közös Célokért rozsnyói munkatársa mutatta be a Felvidéki Lelki Elsősegély Telefonszolgálatot, majd a „Páratlan beszélgetések közismert párokkal” részben Majoros Jácinttal és nejével, Judittal találkoztak a résztvevők. Beke Beáta faggatta az immár tizenhét éve házasságban élő párt, akik a helyiek számára nem voltak ismeretlenek, hiszen több mint tíz éve egy-egy alkalommal felbukkannak, hogy hírt adjanak a község életéről. A házaspár tudósítóként több alkalommal közölt anyagot a községről. A tíz év alatt a gyermekük is megszületett. Tudósítói tevékenységük mellett méhészettel is foglalkoznak, így a rendezvény mézkóstolóval ért véget.

A lekenyei rendezvény résztvevőinek egy része (Fotó: Felvidék.ma)

A rozsnyói rendezvény a református egyházközség szervezésében valósult meg február 14-én. A Rozsnyói Református Alapiskolában megvalósuló rendezvényt Nt. Buza Zsolt nyitotta meg: „Vegyük észre: kapcsolataink állandó bombázás alatt állnak! Ki segít, hogy a nőből feleség legyen, hogy a férfi valóban férfiként viselkedjen, hogy az egyedülálló is nemet tudjon mondani, ha kell? Csak az a titokzatos harmadik, Ő képes rá!
„Jobban boldogul kettő, mint egy: fáradozásuknak szép eredménye van. Ha az egyiket megtámadják, ketten állnak ellent. A hármas fonál nem szakad el egyhamar.” (Prédikátor 4,9-12) „ – hívta fel a jelenlévők figyelmét a rozsnyói tiszteletes, majd bemutatta  a levetítésre kerülő filmet.

A program keretében Beke Beáta a rozsnyói házaspárok figyelmébe ajánlotta a Felvidéki Lelki Elsősegély Telefonszolgálatot. Ezt követően a Meddig köt az eskü című filmet tekintették meg közösen a résztvevők.

A programsorozat további két rendezvényére február 18-án és 19-én kerül sor Gömörben.

Majoros Jácinttal és nejével Beke Beáta beszélgetett (Fotó: Felvidék.ma)

„A házasság hete nem új dolog a gyülekezeteinkben, rendeztünk már filmvetítést, vagy az Ige melletti beszélgetős, meghitt estét házaspároknak. Az idei rendezvény kimondottan a konfliktusok kezelésére, a házasságban felmerülő problémák keresztyén megoldásaira próbál rámutatni. Vendégeink Pintér Béla keresztyén könnyűzenei előadó és felesége lesznek. Mindketten hívő, ismert emberek. Témájuk: Férjem/ feleségem árnyékában élni, s hogyan lehet ebből mindkettőnknek Krisztus világosságába kilépni? Lesz csapatjáték, kommunikációs tréning, valamint csoportos beszélgetés külön feleségeknek és férjeknek. Alkalmunkat egy meghitt vacsorával és áldással zárjuk, ahol minden jelenlévő házaspár életébe harmadikként Jézus Krisztust hívjuk be. Szeretettel várunk nem csak református jegyes- vagy házaspárokat“ – nyilatkozta a Felvidék.ma-nak a rendezvénnyel kapcsolatosan Nt. Mudi Róbert.

A párok jelentkezését még várják a szervezők, ezzel kapcsolatosan bővebb információt ITT találnak.

Meddig köt az eskü című filmet tekintették meg közösen a résztvevők (Fotó: Felvidék.ma)Ház

A Szövetség a Közös Célokért rimaszombati területi irodája tavaly kapcsolódott először a házasság hete rendezvénysorozatához. A sikeren felbuzdulva idén is megszervezik a közösségi alkalmat Nemesradnóton február 19-én.

„Tavaly nagyon jól sikerült a programunk, akkor A család könyvét ajándékoztuk. Úgy gondoltuk, hogy a hagyományt tovább kell éltetni, s jó, ha arra tudjuk ösztönözni a párokat, hogy a szerelem megáldott intézményében éljék mindennapjaikat. Idén házassági áldást nyújtunk át. Ezen figyelemfelkeltő rendezvények is alapkövei lehetnek a közösségeink megmaradásának. Valódi családias hangulatot teremtünk, s a Lidike Pihenőház vendégszeretetét élvezve lélekemelő előadást, az elkötelezettségben megerősítő filmvetítést is tervezünk – mondta a Felvidék.ma-nak Homoly Erzsébet, a Szövetség a Közös Célokért rimaszombati területi irodájának a munkatársa, aki maga is a házasság kötelékébe lép jövő hétvégén.