Fotó: Őry Tibor

Vasárnap Kassán vendégszerepelt a somorjai STK és a rájátszás 4. fordulójában döntetlennel zárt a bajnokságot vezető VSS-szel.

A meccs 14. percében Peu helyzetbe került ugyan, de gólt nem sikerült lőnie. A hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de helyzet a vendégek előtt adódott: a 37. percben Luquinhas ugratta ki Marlont, akinek lövése viszont célt tévesztett. A vendégek aktívabbak voltak, többször veszélyeztették a kaput, de gólt nem szereztek.

A második félidőben aktívabbak lettek a kassaiak, s egy 62. percben vezetett akcióban a somorjaiak szerencséjére csak az oldalhálót találták el. Tíz perc múlva pedig a vendég Mezovský átadása után Záhumenský lőtt a kapu fölé. A meccs végén is volt még egy Záhumenský helyzet, sőt, a ráadásban a bíró egy előnyszabály megítélésének megvonásával félbeszakította a somorjaiak jónak ígérkező támadását. Ezzel maradt 0:0.

„Ma nagyon jól játszottunk, a csapat százszázalékra dolgozott. Több helyzetünk volt, megszerezhettük volna mind a három pontot. Ki kell emelni azt is, hogy beépítettünk a csapatba olyan játékosokat is, akik az idény elején nem játszottak. Javulnunk kell a támadás terén, remélem, legközelebb már győzünk” – nyilatkozta a csapat hivatalos oldalának Lönnström.

„Az első félidőben aktívabbak voltunk, voltak ígéretes akcióink, de sajnos gól nem sikerült rúgnunk. A második félidőben visszahúzódtunk, a kassaiak játszottak enyhe mezőnyfölényben, de nagy helyzetet nem dolgoztak ki. Végül egy pontot szereztünk, ami az első csapat otthonában nem rossz”- nyilatkozta a somorjai Horváth Csaba, aki Vladimír Pončák távollétében a csapatkapitányi karszalagot viselte. A somorjai élő legenda kiemelte még, hogy nagyon hiányzik a csapat játékából a gól, mely nélkül logikus módon nem lehet nyerni.

A somorjai kék-fehérek a következő meccset otthon, a Pomléban játsszák, szombaton 16.30-tól.

VSS Kassa – STK Somorja 0:0

Sárga: Morgan – Poser, Králik, Marlon
Játékvezető: Somoláni
Nézőszám: 362
STK Somorja: Poser – Marič-Bjekič, Horváth, Ágh, Ozogány – Králik – Mezovský (73. Leonel), Marlon, Luquinhas, Záhumenský (90. Čemba) – Peu (85. Krištan)