Hosszú, ünnepi hétvége vár ránk, de a focistáink nem pihennek, az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságokban is gőzerővel folytatódik a pontvadászat, sőt néhány vérbeli rangadóra is sor kerül.

A II. liga keleti csoportjának alsóházi rájátszásában a rimaszombati MŠK csapata a rájátszás második fordulójában a héthársiak (Lipany) otthonába látogatott, s mivel ősszel győzni tudtak a nem túl acélos keleti csapat otthonában, az eneszkei győzelem után újabb sikerben bíztak a rimaszombati szurkolók, de a Paskarjenko–Vasilko, Lačarak, Morháč, Uličný (78. Wurczel)–Kelemen (56. Mikejev), Vargic, Mazur (90. Balog J.), Ľupták, Fajčík–Kuridze összetételű csapat ezúttal mélyen a tudása alatt teljesített, s a 220 néző sima hazai győzelemnek örülhetett. A héthársiak a 24. percben jutottak vezetéshez Jusko góljával, a második félidőben Milutin két góllal járult hozzá a 3:0-ás végeredményhez.

Csányi Csaba védencei április 14-én, szombaton 16.00 órai kezdettel a nagyon csalódott, de az alsóházat utcahosszal vezető poprádiakat fogadják.

A harmadik ligában nógrádi rangadó következik, április 15-én, szombaton 16.00 órától a losonciak a fülekieket fogadják. Az őszi mérkőzésen a fülekiek 3:1 arányban győztek, de azóta a losonciaknak megyeget, a fülekieknek kevésbé. S amennyiben Losoncon is kikapnak, lassan búcsúzhatnak a III. ligától.

Az elmúlt hétvégén mindkét csapat odahaza játszott, a losonciak 600 néző előtt a gyetvaiakat fogadták (a fülekiek egy héttel korábban 2:2-t játszottak velük Gyetván), s bár a vendégek már az 5. percben vezetéshez jutottak, a losonciaknak Visics jóvoltából a félidő végén sikerült kiegyenlíteniük, majd a második félidőben Cseri és Kovanics is bevette a gyetvaiak kapuját. A fülekiek nem voltak ennyire szerencsések, ugyanis ezúttal is csak egy félidőre tellett. A japán Hattori az első támadásból megszerezte Piszár József védenceinek a vezetést, de a második félidőre ismét elfogyott a hazaiak ereje, ám amíg a Makov ellen sikerült megtartani az egygólos előnyt, a listavezető liptóújváriak ellen már nem ment. A vendégek fordítani tudtak, és az 500 néző nagy csalódással vette tudomásul, hogy a liptóújváriak elvitték mindhárom pontot. A IV. ligában a tornaljaiak a listavezető Šalková csapatát látták vendégül, ami a nézői létszámon is megmutatkozott, ugyanis 450 érdeklődő várt a hazai győzelemre. Bár helyzetek akadtak mindkét oldalon, de gól nem született a mérkőzésen. Óvárban ugyan két gól is akadt, de a felek itt is megosztoztak a pontokon, így a Podlavice a tornaljaiaktól elszenvedett hazai vereség után egy ponttal térhetett haza, cseppet sem segítve ezzel az óváriak gondjain, akik az utolsó előtti helyen szerénykednek. Az ipolynyékiek a második helyen álló Rakytovce otthonába látogattak, de nem jött össze a bravúr, így maradtak a negyedik helyen.

A hétvégén a tornaljaiak a tótgyarmatiaknál próbálnak vasárnap délután szerencsét, míg az óváriak a listavezető Šalková otthonába utaznak. De idegenben játszik az Ipolynyék is, mégpedig Nagykürtösön próbálkoznak meg a pontszerzéssel.

Az V. ligában két vereség után magához tértek a ragyolciak, akik a reménytelenül utolsó nagybalogiak otthonában lőttek egy hatost (Horváth egymaga hármat szórt), s így maradtak a második helyen. Az ajnácskőiek a losonctamásiakat győzték le 3:0 arányban, míg a felediek két győzelem után ezúttal Nyustyán hagyták a három pontot, amelynek a sorsáról Zelenák döntött a 73. percben.

Vasárnap 16.00 órától a felediek az alsósztregovaiakat látják vendégül, a ragyolciak pedig regionális rangadón az ajnácskőieket. A nagybalogiak a Santrio Laza csapatához utaznak.

Az NB3-as salgótarjániak az ESMTK otthonába látogattak, s változatos mérkőzésen ugyan két alkalommal is egyenlíteni tudtak Bari Jenő védencei, harmadszorra már nem jött össze, így 3:2 arányban kikaptak. Április 15-én, szombaton 16.30 órától a Szojka Ferenc Stadionban regionális rangadón a két hellyel előrébb álló putnokiakat fogadják.