Fotó: Gecse Attila (Rimaszombat–Vágtapolca)

A rimaszombati MŠK III. ligás csapata szinte több gólt lőtt hat forduló során, mint tavaly az egész évadban. Bari Jenő védencei előbb idehaza a námesztóiakat és a vágtapolcaiakat iskolázták le, majd egy hatost szórtak a liptóselmeciek otthonában, így hat forduló után vezetik a bajnokságot. A hétvégén győztek a losonciak, a tornaljaiak és az ajnácskőiek is, a ragyolciak viszont egy nyolcast kaptak Málnapatakon.

Az augusztus huszonkilencedikei állami ünnep miatt hétközi fordulót is rendeztek a III. ligában, így Batyiban a námesztóiak (Námestovo) után a két éve még II. ligás vágtapolcaiak (Teplička nad Váhom) következtek az előrehozott 6. fordulóban, akiket 3:1 arányban győztek le a batyiak, mégpedig  Vujosevics két és  Ľupták góljaival. Az 5. fordulóban a liptóselmeciekhez utazott az MŠK csapata – Prošovský–Zvara, Botos (67. Miklovič), Morháč, Ľupták–Uličný (60. Jass), Kalmár, Vujosevics (75. Mészáros), Petrán–Lovyniuk (80. Dudek), Vargic –, amelynek nem okozott gondot a hazaiak kiütése, s végül Vujosevics triplájával, Botos két találatával, amelyhez még Zvara is csatlakozott ráadásnak, 6:0 arányban győztek. Vujosevics hat forduló után már tizenkét gólnál jár, s fölényesen vezeti a góllövőlistát is.

A losonciak – Tojagics–Cvetkovics, Cseri, Kovanics, Vilhan–Hirjak (86. Hodási), Savics, Püšpöky (63. Visics), Havrila (89. Tannhauser)–Husaník (70. Kamendy), Kelemen (77. Kováč) – a Karásznó csapatát fogadták, s a második félidőben öt perc alatt két tizenegyesgól (Vilhan és Kelemen) döntött a három pont sorsáról. Nem sok babér termett viszont a fülekieknek – Hudec–Drozd (75. Fajd), Zsivics, Mazur, Rubint (66. Ibos)–Kasza, Bari, Ogaraku, Urbancsok–Borowski, Juhász – a pár éve még extraligás besztercebányaiak otthonában, kaptak egy sima ötöst, s már csak a pont nélkül álló gyetvaiakat előzik meg a táblázaton. Ha Piszár József legénysége nem kapja össze magát, könnyen búcsúzhat a harmadik ligától.

Legközelebb a hetedik fordulóban szeptember 18-án, szombaton 15.00 órától a losonciak a fülekieket fogadják, míg másnap a rimaszombatiak Kálnóra utaznak.A IV. ligában kisebb megingás után a tornaljaiak – Völgyi–Gazda, Zsíros (61. Molnár), Drnaj, Pipíška–Farkas (80. Nyíri), Betík, Duczman D., Juhász (90. Halász)–Duczman T., Miglavic (71. Jankósik) – a jó képességű, s tavaly az élmezőnyben végzett rakolciakat fogadták, s a félidő közepén Duczman Dávid tizenegyesgóljával előnyhöz is jutottak. A második félidő elején a vendégek egyenlíteni tudtak, de aztán ismét Farkas Géza percei következtek, aki kétszer is megvillant, s el is döntötte a mérkőzést, s 8 góllal vezeti a góllövőlistát is.

Kifejezetten rosszul kezdték az évet az ipolynyékiek, akik a négy forduló alatt két vereséget is begyűjtöttek, így az élmezőnyben szereplő mezőköziek (Medzibrod) számítottak a mérkőzés esélyesének. Az ipolynyékiek – Geregai–Libič, Zachar, Pančík, Zoller (81. Brezovský)–Rácz, Pobori (73. Szilágyi), Ondrík, Smiknya–Nagy (59. Antal), Skabella (90. Nemcsok) – már a második percben vezetéshez jutottak Libič találatával, de a hazaiak két percen belül válaszolni tudtak. Skabella révén a 19. perctől ismét a vendégek vezettek, de ismét csak pár percig, Smiknya ugyanis bevette saját kapuját, így a házigazdák ismét egalizálni tudták az eredményt. Aki ezek után gólzáport várt, az tévedett, csak Chudý játékvezető osztogatta bőszen a lapokat (a hazai Haviar a kiállítás sorsára jutott), de gól már nem esett, így a két csapat megosztozott a pontokon.

Mivel az újonc tiszolciak ezúttal hazai pályán a poltáriakat győzték le (2:0), így továbbra is pontveszteség nélkül vezetik a tabel0én, vasárnap 15.30 órától az ipolynyékiek a tiszolciakat, míg a tornaljaiak a Medzibrod csapatát fogadják.

Az V. ligában az idényt rendkívül gyengén kezdő ragyolciak a listavezető málnapatakiakhoz (Málinec) látogattak, s rosszabbul nem is kezdhették volna a mérkőzést, hisz a hazaiak már a hatodik percben vezetéshez jutottak, majd rá egy percre a vendégek védője, Tóth a kiállítás sorsára jutott. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a hazaiak tetszés szerint lőtték a góljaikat, már a félidő végén ötnél tartottak, s nyolcig meg se álltak. A felediek Bozitán hagyták a három pontot (0:2), remekeltek viszont az ajnácskőiek és az óváriak. Előbbiek – Varga–Ruszó (84. Farkas), Telek, Trizna, Bálint–Štavina (87. Jakab), Nagy, Konček (81. Básti), Molnár– Kovács, Illés (84. Kunya) – a csábiakat intézték el könnyedén, az utóbbiak a losonctamásiakat.

Az első félidő legvégéig kellett a mintegy kétszáz ajnácskői drukkernek várnia az első gólra, pedig a játékosokat még Jakab Levente harmonikajátéka is biztatta az öltözőben, de a vendégek játékosa, Balga Patrik megoldotta a hazaiak gondjait, s bevette a saját kapuját. Az 58. percben aztán Bálint Rajmund is betalált, majd Ruszó Béla tizenegyesből biztosította be a hazaiak sima győzelmét. Az óváriak a középmezőnyben tanyázó, szintén újonc losonctamásiakat fogadták, igaz, amíg ők alulról jutottak fel, a hazaiak fentről estek ki az V. ligába.  Az óváriak – Š. Koči–Régi, Ľ. Koči, Ľ. Matikovský (51. F. Matikovský), Miškei–Csányi (82. Fodor), Slobodník, Gibala (87. Dexter), Golian–Fehér (55. Gemer), Máč (85. Dobra) – Fehér révén a 9. percben vezetéshez jutottak, de ezt a vendégek még viszonylag gyorsan kiegyenlítették. Ezt követően viszont már csak a hazaiak jutottak szóhoz, akarom mondani gólhoz, s a félidő hajrájában kétszer gyorsan betaláltak, majd két gól jutott a második félidőre is.

A hétvégén a losonctamásiak a csábiakhoz, az óváriak a Santrio Láza csapatához utaznak, míg a felediek a Príbelce csapatát, az ajnácskőiek pedig a listavezető málnapatakiakat fogadják. Az óváriak szeptember 15-én pénteken lejátsszák a 12. forduló előrehozott mérkőzését is Málnapatakon. S ne feledjük, hogy a Szlovák Kupa 3. fordulójában, szeptember 12-én, kedden 16.00 órától a II. ligás liptószentmiklósiak szerepelnek Ajnácskőn.

Az NB III Keleti-régiójának negyedik fordulójában a salgótarjáni STC – Lékai–Gubacsi, Híves, Gál, Sulcz–Lupták (87. Banjac), Bogáti (90. Pataki), Spitzmüller I., Kovács L., Gábor Lukács J. (95. Zsivóczky)–Oláh L.  – Kazincbarcikán nézett farkasszemet a Diósgyőr második számú alakulatával, s bár a 30. percben már két góllal (Oláh L. és Bogáti) is vezetett, a hazaiak ki tudtak egyenlíteni. Az utolsó gól mégis a vendégeké volt, a 74. percben Gábor Lukács József vette be Málik kapuját, s mivel erre már nem jött válasz a hazaiaktól, a vendégek sorozatban másodszor hagyták el győztesen a pályát.
Az STC legközelebb szombaton 16.30 órától hazai pályán a Tállya csapatát fogadja.