Kalmár-Pačinda (Fotó: archív)

A Fortuna liga tavaszi szezonjának első mérkőzésén az utolsó 12 percet emberhátrányban játszó dunaszerdahelyi gárda legyőzte a hazai Szenyice csapatát.

Egy kellően előkészített pályán, amit az éjszakai havazás után reggel még 10 centis hó borított, jó iramú, harcias mérkőzést láthatott a 923 kilátogató, akik közül 450-en a sárga-kékeket hajtották csatába és már a lefújás előtt a vendégszektorból a „szép volt fiúk” töltötte be a pálya légterét. A Szenyice csapata az őszi kerethez képest hat új játékossal lépett pályára, sárga-kék mezben ketten debütáltak. A mérkőzés nagy részében a játék a középpályán zajlott, sok volt az ember-ember elleni küzdelem.

A második játékrészben a vendégcsapat játéka volt jobb, de mint a 47. percben elvégzett Kalmár szabadrúgás, úgy az 53. percben a DAC házi gólzsákjának, Pačindának a lövése sem érte váratlanul a hazaiak védőit. Az első gólra a 66. percig kellett várni, amikor a remek formában és nagyon aktívan játszó Kalmár lövése végre Holec kapus háta mögött a hálóban kötött ki.

Ezzel Kalmár megszerezte a DAC 800. gólját, Szenyice – DAC 0:1. A 70. percben megint csak Kalmár küldte kapura a labdát, de a kapufa hárított, viszont a kipattanóra szemfülesen csapott le Pačinda, és kíméletlenül hálóba vágta a labdát, Szenyice – DAC 0:2. Sajnos, a sárga-kékek nyolcasa öt perc alatt két darab sárga lapot is begyűjtött, és így a 78. percben el kellett hagynia a játékteret.

Az utolsó pár percben volt még két helyzete a Szenyice csapatának, viszont ezeket nem tudták gólra váltani, így Csallóközbe vándorolt a megérdemelt három pont. A DAC 35 ponttal várhatja szépülő otthonában a jövő heti ellenfelét, a Slovannal döntetlent játszó Nagymihály csapatát.