A Rimaszombat–Liptóselmec mérkőzésen (Fotó: Gecse Attila)

Gyengén muzsikáltak a rimaszombatiak, a ragyolciak, a tornaljaiak és az ajnácskőiek is a hétvégén, mindössze a losonciaknak, a csábiaknak és a feledieknek sikerült begyűjteniük a három pontot, míg a fülekiek 700 néző előtt gólnélküli döntetlent játszottak a listavezető besztercebányaiakkal.

Nagyon hektikus a nemrég még a II. ligába való visszatérésről álmodozó rimaszombati MŠK játéka, kikaptak ugyanis az utolsó, addig még nyeretlen gyetvaiak otthonában, míg a hétvégén a nem túl acélos liptóselmeciek vitték el a három pontot Batyiból. Mintha a nézők is megérezték volna a kiábrándító játékot, alig százötvenen voltak kíváncsiak a mérkőzésre.

A hazaiak (Prošovský–Zvara, Hrnčiar, Ľupták, Kalmár /70. Kocsijasevics/–Jass /46. Fajčík/, Petrán /78. Vanconcelos/, Jankovics, Lovynjuk /75. Uličný/–Vargic, Vasilko) már a 9. percben hátrányba kerültek, s ugyan a második félidő 59. percében Vargic még ki tudott egyenlíteni, a végső szó ismét a vendégeké volt, így a hazaiak újabb nagyon fontos három pontot vesztegettek el.

A listavezető besztercebányaiak a fülekiek otthonába látogattak, s bár a hazaiak (Tojagics–Cvetkovics, L. Knyiezsevics, Rubint /90. Bari/, Husaník–Urbancsok, Karásek /68. Fajd/, S. Knyiezsevics, Juhász–Strniša, Püspöky /90. Lazsík) jóval több helyzetet dolgoztak ki, s a 700 néző is űzte-hajtotta őket, gólt nem sikerült lőniük, így meg kellett elégedniük az egy ponttal. A losonciak viszont elhozták a három pontot a karásznóiak otthonából, ahol már a 3. percben vezetést szereztek Visics jóvoltából, s még azt is megúszták büntetés nélkül, hogy Vilhan tizenegyest hibázott, sőt később három fogát is elveszítette.

A losonciak 41 ponttal a második helyen várják a folytatást a 44 pontos besztercebányaiak mögött (igaz, egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak), a rimaszombatiak 36 ponttal még mindig a harmadik helyen állnak, de pontszámban már beérték őket az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott liptóújváriak.

A hétvégi 21. fordulóban a losonciak a zsarnócaiakat fogadják, a fülekiek a liptóújváriak, míg a rimaszombatiak a vágtapolcaiak otthonába látogatnak.

***

A IV. ligában változatos, gólokban gazdag mérkőzést játszottak az utolsó előtti helyen álló ipolynyékiek a listavezető Medzibroddal, s a hazaiak többnyire futottak a vendégek után. 0:1-ről még sikerült egyenlíteniük, de a mezőköziek újabb három gólt szereztek, így el is dőlt a mérkőzés sorsa. A tornaljaiak is egyenlítettek Rakolcon a hazaiak ellen, de aztán itt is már csak a rakolciak találtak a hálóba, mégpedig háromszor, s így 4:1 arányú tornaljai vereség lett a vége.

A tótgyarmatiak viszont, ha nehezen is, de megtörték az utolsó helyezett nagykürtösiek ellenállását, így győzni tudtak idegenben, s ezzel 33 ponttal szorosan a mezőköziek nyomában vannak (igaz, egy mérkőzéssel többet játszottak), a tornaljaiak viszont visszaestek a 10. helyre.

A 19. fordulóban április 29-én, vasárnap a tornaljaiak a listavezető mezőköziekhez látogatnak, az ipolynyékiek Tiszolcon próbálnak szerencsét, míg a tótgyarmatiak a nagyrőceieket fogadják.

***

Az V. ligában a felediek a Bozita csapatát fogadták, s bár az első félidő a vendégeknek sikerült jobban, Deneš góljával a vezetést is megszerezték, a hazaiak a második félidőben fordítani tudtak. Jonáš az 55. percben kiegyenlítette az állást, majd a 89. percben Lakatos révén odahaza maradt mindhárom pont.

A ragyolciak viszont otthon sem bírtak a málnapatakiakkal, s bár az első félidőben Felső tizenegyesgóljával vezetéshez jutottak, a hajrában a vendégek megfordították a mérkőzés állását, s mindhárom pontot elvitték Ragyolcról. Nem jártak jobban az ajnácskőiek sem, akik ezúttal híres csatársoruk (Kovács, Múčik, Illés) nélkül álltak rajthoz Csábon, s ez meg is bosszulta magát, mivel a csábiak Béres 2 és Jakab góljával simán legyőzték az ajnácskőieket, akiknél csak Bálint volt eredményes. Az óváriak viszont a losonctamásiak otthonában teljes sikerrel jártak, Máč ismét megtalálta a góllövőcipőjét, s három góllal járult hozzá a vendégek 4:2-es sikeréhez.

Az ajnácskőiek 35 ponttal továbbra is a harmadik helyen állnak, a 40 pontos Santrio Láza és a Nyustyán pontokat vesztett, így csak 38 pontosak a fehérkútiak (Pribelce) mögött, őket az óváriak követik 33 ponttal, míg a felediek 30 ponttal a hetedik helyen állnak. A ragyolciak eddig csak 12 pontot szereztek, amely az utolsó előtti, 13. helyre elég. Javításra persze még van lehetőség.

A hétvégén a ragyolciak a pont nélkül álló alsósztregovaiakhoz látogatnak, az ajnácskőiek Málnapatakon (Málinec), a csábiak Losonctamásiban próbálnak szerencsét, a felediek a fehérkútiakhoz látogatnak, míg a forduló rangadóját Óváron játsszák, ahová a listavezető Santrio Láza csapata a hivatalos.