(Fotó: fociclub.hu)

Mielőtt rátérnénk a tegnapi nap eseményeire, idézzük fel a Tunézia–Anglia mérkőzést, melyen Henry Kane esélyessé vált a gólkirályi címre. Két helyzet, két gól. Nem tudom, van-e még egy játékos a mezőnyben hasonlóan jó eredményekkel?

A világbajnokság hatodik játéknapján került sor az első kör utolsó két mérkőzésére, valamint a második kör első mérkőzésére.

Az első összecsapás résztvevői Kolumbia és Japán voltak. Tény, hogy az ázsiai válogatott okkal tartott a mérkőzéstől, mert a megelőző 17 alkalomból, mikor Japán dél-amerikai ellenféllel találkozott, egyet sem sikerült megnyernie. Minden megváltozott azonban a harmadik percben, amikor Sanchez a tizenhatoson belül kezezett. Kiállítás, majd a büntetőt Kagava értékesítette. Mint kiderült, az emberhátrány döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását, mert bár az első félidőben Quintero belőtte a Falcao alakítása után megítélt szabadrúgást, a második félidőre azonban elfogyott az erő. Osako szögletből elért fejesgólja után már nem tellett újabb rohamokra.

Lengyelország–Szenegál. Mindenki azt hitte, hogy a mérkőzés Robert Lewandowsky és Sadio Mané párharcáról fog szólni. Ehhez képest az első félidőben szinte észrevehetetlenek voltak. A lengyel védő Cionek szerencsétlenül ért bele egy lövésbe, ezzel Szenegál vezetéshez jutott. A második félidő elején Lewandowsky és a lengyel válogatott is nagyobb tempóra kapcsolt, úgy tűnt, hogy az egyenlítés csak idő kérdése, azonban a pályára visszatérő Niang lecsapott egy hazaadásra, 0–2. Ezután Krychowiak gólja már későn jött. A lengyelek védelmi hibákból kaptak ki. Lengyelország–Szenegál 1–2.

Este pedig kezdetét vette a világbajnokság második köre.

Oroszország Szaúd-Arábia után három gólt lőtt Egyiptomnak, melynek csapata csak egy góllal tudott válaszolni, Mo Salah büntetőjéből. Egyiptom az első félidőben még tartotta magát, de a második félidő elején Fatih öngólja megtörte őket, és Cserisev, valamint Dzjuba góljaival az oroszok már 3–0-ra vezettek. Mo Salah a lerántását követően megítélt büntetőből csak kozmetikázott az eredményen. Az oroszok ezzel a győzelemmel matematikailag még nem, de gyakorlatilag már továbbjutottak a csoportból.