Rimaszombat – Putnok edzőmérkőzés egyik pillanata (Fotó: Gecse Attila)

Amíg a legfelső osztályokban (I. és II. liga) már elkezdődtek a 2018/2019-es bajnoki küzdelmek, az alacsonyabb osztályú csapatok a Szlovák Kupa második fordulóját abszolválták, mégpedig a legtöbb helyen új nézőcsúcsot felmutatva. A régió csapatai közül a legnagyobb meglepetést az V. ligás felediek szerezték, akik odahaza legyőzték a két osztállyal feljebb játszó losonciakat.

A III. ligában az utolsó simításokat végzik a csapatok, a rimaszombati MŠK csapata új edző, Anton Jánoš vezetésével kezdte a felkészülést, s a négy előkészületi meccs során a salgótarjáni SBTC csapatát 2:1 arányban legyőzte, a putnokiakkal 1:1 arányú döntetlent játszott, míg a budaörsiektől 5:1, a kálnóaiaktól 2:1 arányú vereséget szenvedett.

A rimaszombatiak már évek óta nem neveznek a Szlovák Kupába, így a nyár legnagyobb izgalmát a létrehozandó fociakadémia jelenti. A vég nélküli szappanopera legújabb fejezetére július 24-én kedden kerül sor. Rigó László alpolgármester szerint még mindig nem tesznek pontot a történet végére, legfeljebb arról döntenek, hogy az MŠK belép az MFA Academy Kft-be, de az ingatlanok átruházásáról és a társasági szerződés aláírásáról csak ősszel születhet leghamarabb döntés. A múlt héten munkaértekezleten találkoztak az érintett felek, ám megegyezés nem született, s még mindig nincs megfelelő biztosíték arra, hogy a megítélt magyarországi támogatás milyen módon jut el az MFA Academy számlájára.

Több izgalmas rangadót is játszottak a Szlovák Kupa második fordulójában, amely ugyancsak nézőcsalogatónak bizonyult. Feleden 300, Ajnácskőn 280, míg Csábon 400 néző kísérte figyelemmel az 1. forduló összecsapásait. Mind Ajnácskőn, mind Csábon nagyon nagy küzdelmet láthattak a nézők, de mindkét helyen az esélyesebb, magasabb osztályban játszó vendégcsapat győzött.

Anton Jánoš – Az új rimaszombati vezetőedző (Fotó: Gecse Attila)

Ajnácskőn L. Knyiezsevics góljával még az I. félidő elején vezetéshez jutottak, s szűkös előnyüket meg is tudták tartani. Csábon a tótgyarmatiak szintén az első félidő derekán jutottak vezetéshez, amit a hazaiak nehezen viseltek el, a 90. percben Balga Patrik a kiállítás sorsára jutott. Ragyolcra a vesztegetéssel megvádolt poltári csapat látogatott, s a második félidő közepén már 2:0 arányban vezetett, s ugyan a veterán Rapi még visszahozta a ragyolci reményeket, de 12 perccel később a III. liga újonca, a rimaszombati Piszár József által vezetett poltári gárda bebiztosította a győzelmét.

A legnagyobb meglepetés Feleden született, ahol az V. ligás hazaiak a tavaly a III. liga élmezőnyében végzett, a bajnokságot sokáig vezető losonciakat fogadták, s bár Kudlík góljára a vendégek részéről Visics még válaszolt, de a félidő hajrájában Uličný ismét megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd a mérkőzés lefújása előtti pillanatokban Kókai bebiztosította a hazaiak meglepő, de korántsem érdemtelenül szerzett győzelmét.

A IV. ligából kipottyant ipolynyékiek a III. ligából kiesett gyetvaiakat fogadták, s fölényes 5:0 arányú győzelmet arattak. A gólokból Levický egymaga hármat vállalt (egyet tizenegyesből), mellette még Nemcsok és Kiss is betalált a gyetvaiak kapujába.

A Szlovák Kupa a 3. fordulóval folytatódik (igaz, az V. liga újonca, az osgyáni csapat augusztus elsején, szerdán fogadja még csak a feketebalogiakat), augusztus nyolcadikán, szerdán a fülekiek a besztercebányaiakat, a tótgyarmatiak a zsolnaiakat, az ipolynyékiek az aranyosmarótiakat, a felediek a liptószentmiklósiakat, míg a tiszolciak a komáromiakat fogadják.

A hétvégén indulnak a III. liga küzdelmei is, mégpedig jó szlovák szokáshoz híven a 15., záróforduló mérkőzéseivel. A losonciak már július 28-án, szombaton 17.30 órai kezdettel a Podbrezová B csapatát fogadják, míg a rimaszombatiak Csacára látogatnak. Másnap a fülekiek hazai pályán a zólyomi együttest látják vendégül.