Fotó: Gecse Attila

Tikkasztó hőségben bonyolították le az alacsonyabb osztályú bajnokságok újabb fordulóját. A fülekiek és a losonciak újabb győzelemmel folytatták, ahogy a ragyolciak és az óváriak is. Javítottak a tornaljaiak és az ajnácskőiek, mégpedig idegenben, alaposan leszerepeltek viszont a tótgyarmatiak, akik a hétközi hét után most egy hatost kaptak.

A III. ligában mindhárom régiós csapatunk idehaza játszott, a mérleg két győzelem és egy döntetlen. A fülekiek L. Knyiezsevics triplájával intézték el az újonc poltáriakat, a losonciak Visics duplájával a turócszentmártoniakat küldték haza pont nélkül, míg a rimaszombatiak nem bírtak a tavaly még második ligás zólyomiakkal, akiket a fülekiek két hete odahaza legyőztek.

A füleki FTC (Tojagics–Cvetkovics /70. Lazsík/, Telek, Fajd, L. Knyiezsevics–Hrnčiar, Urbancsok, S. Knyiezsevics /68. Kurunci/, Kovanics–Strnisa, Kelemen /57. Ibos/) a Városnapok keretén belül 700 néző előtt fogadta a Piszár József irányította újonc poltáriakat, s a lelkes közönség a 37. percig várhatott Fajd találatára. Ezt követően L. Knyiezsevics vette át a főszerepet, aki háromszor is bevette Páriš kapuját. A vendégek 3:0-ás hazai vezetésnél Búry révén bevették Tojagics kapuját, így legalább a becsületüket megmentették.

Úgy látszik, a losonciak (Grujicsics–Vilhan, Jankovics, Pipíška, Sarvaš /71. Beľa/–Visics, Majkút, Trajkovszki, Tannhauser /61. Mészáros/–Berky /90. Hajduk/, Rác /90. Dedinský/) kezdenek magukra találni, a kupában és az első fordulóban elszenvedett vereség után második győzelmüket aratták. A turócszentmártoniak ellen 500 néző előtt az első hazai támadásból Visics megszerezte a vezetést a hazaiaknak, s bár erre még a 11. percben érkezett válasz, a 23. percben Visics ismét bevette Ihnatišin kapuját. Erre válasz már nem érkezett, sőt, a 85. percben a vendégek Stašík kiállítása után tíz főre fogyatkoztak.

Két győzelem után 280 néző várta Rimaszombatban a hazaiak (Tatár–Kočiš, Lupták, Szaszojevics, Fajčík–Jass /63. Vanconcelos/, Kalmár, Kocsijasevics, Kováč /82. Szekulics/–Jankovics, Vasilko) újabb győzelmét, de ami a csacaiak és a námesztóiak ellen összejött, a jóval nagyobb játékerőt képviselő, tavaly még egy osztállyal feljebb játszó zólyomiak ellen már nem sikerült. Lupták a 32. percben szerzett góljával a hazaiak ugyan megszerezték a vezetést, de az előnyüket csak az 54. percig tudták tartani, amikor Hric egyenlített.

A fülekiek százszázalékos teljesítménnyel, 9 ponttal a zsarnócaiak mögött rosszabb gólkülönbségükkel a második helyen várják a folytatást, a rimaszombatiak hét ponttal a negyedikek, a losonciak hat ponttal a hatodik helyen állnak.

A 3. fordulóban mindhárom csapat idegenben lép pályára, már 18-án, szombaton 16.00 órától a losonciak Zsarnócán, a rimaszombatiak Liptóújváron, míg másnap délelőtt 10.30 órától a Podbrezová B csapatánál vendégeskednek.

A IV. ligában a tótgyarmatiak a második félidőben összeomlottak a kovácsfalvaiak (Kováčová) otthonában, s végül hat kapott góllal távoztak. Ha beszámítjuk a hétközi Szlovák Kupa harmadik fordulójában zsolnaiaktól összeszedett hetest, egy hét alatt tizenhárom gólt kaptak, lőni viszont egyet se lőttek. A tornaljaiak viszont a múltkori csúfos fiaskó után (a herencsvölgyiektől kaptak egy hetest) most a tiszolciak otthonában javítottak, 0:0-ás félidő után Jankóšik, Farkas és Szőke góljaival simán elintézték az észak-gömörieket.

Két forduló után ezzel a tornaljaiak három ponttal feljöttek a kilencedik helyre, a tavaly negyedik helyen végzett tótgyarmatiak viszont pont nélkül, 2:10-es gólkülönbséggel az utolsó helyen szerénykednek.

A 3. fordulóban augusztus 19-én vasárnap a tornaljaiak 16.00 órától a százszázalékos kovácsfalvaiakat, míg a tótgyarmatiak a szintén pont nélkül álló feketebalogiakat fogadják.

Az V. ligában a ragyolciak és az óváriak is győzelemmel folytatták. Az alaposan megerősödött ragyolciak az ajnácskőiek sima legyőzése után ezúttal az újonc osgyániakhoz látogattak, és meneteltek hét találatig. Botos Attila meg sem állt négy gólig, rajta kívül a veterán Rapi, valamint Tóth és Bodor vette be Bobek kapuját. Az óváriak a nyustyaiak után a másik észak-gömöri csapatot, a nagyrőceieket is elintézték, a tavaly még IV. ligás hazaiak Máč góljával szerezték meg a vezetést az első félidőben, majd az 51. percben tizenegyesből Golian növelte az óváriak előnyét. A hazaiak ugyan szépítettek, de az utolsó gól Golian jóvoltából ismét a vendégeké volt, így alakult ki a 3:1-es vendégsiker.

Az ajnácskőiek a ragyolci fiaskó után a második fordulóban is idegenben játszottak, mégpedig a tavaly hatodik helyen végzett csábiak otthonában. Bár a vendégek ugyancsak tartalékos összeállításban léptek pályára (Múčik és Illés is hiányzott), de Laššák és Zibrin góljaival már az első félidőben kétgólos vezetésre tettek szert. A második félidőben Zibrin újabb találata mellett Kovács is betalált, s mivel a hazaiak csak egy góllal válaszoltak, az ajnácskőiek a múltkori ragyolci 1:4 után ezúttal 4:1-es győzelmet arattak.

Rangadó várt a tavaly még IV. ligás ipolynyékiekre is, mégpedig a tavalyi ezüstérmes terbelédi Santrio Láza otthonában. A hazaiak Balaško góljával már a 8. percben vezetéshez jutottak, melyet az első félidőben meg is duplázott. Bartal a második félidő elején szépített, de Balaško harmadszor is bevette Geregai kapuját, így az ipolynyékiek Levický góljával a 87. percben már csak szépíteni tudtak.

A felediek első mérkőzése a nagykürtösiek ellen a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt, így a bajnokságot Málnapatakon (Málinec) kezdték. A 26. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést tizenegyesből, amit Jonáš négy perccel később kiegyenlített. A döntés a 87. percre maradt, amikor a hazaiak ismét vezetéshez jutottak, s ezt a felediek már nem tudták egalizálni.

Két forduló után a tabellát a ragyolciak vezetik jobb gólkülönbségükkel az óváriak előtt, az ajnácskőiek a hatodik helyen állnak.

A 3. fordulóban augusztus 19-én, vasárnap 16.00 órától az ipolynyékiek a csábiakat, az óváriak a terbelédieket, az ajnácskőiek az újonc osgyániakat, a ragyolciak a nagykürtösieket, míg a felediek a nyustyaiakat fogadják.