(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Kilencven perc sem volt elég a két csapatnak, hogy eldöntsék, ki tud több gólt lőni a másiknak, így egy fordulatokban gazdag mérkőzés után egy-egy pont jut a Trencsénnek és a szerdahelyi gárdának is.

A héten az Európa-ligában a Feyenoord-ot búcsúztató Trencsén átmeneti otthonába, Myjavára látogatott a DAC.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a 14. percben Kalmár szabadrúgáslövése ment nem sokkal a kapu mellé, majd a 16. percben a trencséniek szerezhették volna meg a vezetést. A 19. percben Bayo indult meg a hazaiak kapuja felé, de a védők beérték, így a tizenhatos előtt a helyzet kifulladt. Miközben a labda a térfelek között kacsázott, Jedlička remek helyezkedése mentette meg a sárga-kékeket egy kapott góltól a 27. percben. Három perccel később viszont Huk betalált a trencséniek kapujába, a vendég drukkerek és csapattársai nagy örömére (Trencsén – DAC 0:1). Az első játékrész végéig a DAC próbálta kontrollálni a játékot és kapott gól nélkül zárni a félidőt.

A második játékrészbe Antonio Mance állt be a trencséni csapatba és a hazai csapat vezetőedzőjének cseréje az 51. percben betalált Jedlička kapujába, kiegyenlítve a mérkőzés állását (Trencsén – DAC 1:1). Öt perccel később ismét Mance ment el az alvó csallóközi védelem mellett és újabb gólt szerzett (Trencsén – DAC 2:1). A gól felébresztette a csallóközi gárdát, aminek meg is született az eredménye, a 70. percben Herc lövése jutott túl a gólvonalon és immár harmadszor volt a mérkőzés kezdete óta egyenlő az állás (Trencsén – DAC 2:2).

A 80. percben Koštrna buktatta a tizenhatos előtt a kapura törő játékost, igaz megúszta egy sárgával a belépőt, de a kaputól húsz méterre megítélt szabadrúgást Ubbink a sorfal mellett a kapuba bombázta így ismét a Trencsén került előnybe (Trencsén – DAC 3:2). A pályán a játék folytatódott tovább, és a 87. percben ismét egy Bayo-fejes zörgette meg a hálót és lett újra egyenlő az állás (Trencsén – DAC 3:3). A myjavai stadionba kilátogató 964 néző a Fortuna Liga ötödik fordulójának talán legjobb mérkőzését láthatta, két offenzívan játszó csapat, megkockáztatom megérdemelve osztozott a pontokon a meccs végét jelző sípszó után.

AS Trencsén: Igor Šemrinec, James Alexander Lawrence, Erhan Mašović, Martin Šulek, Lukáš Skovajsa, Cornelis Petrus Ubbink, Abdul Musa Zubairu, Jakub Paur, Chukwuemeka Chukwugozie Umeh, Joey Johannes Martinus Sleegers, Osman Bukari

FC DAC: Martin Jedlička, Kristián Koštrna, Souleymane Kone, Ľubomír Šatka, Milan Šimčák, Christián Herc, Tomáš Huk, Kalmár Zsolt, Vakoun Issouf Bayo, Vida Kristopher András, Erik Pačinda