Az anonim kétnyelvű kérdőíveket nyomtatott formában eljuttatják minden háztartásba, de online is kitölthetőek. Aki papíron kívánja visszajuttatni, bedobhatja a Delfin papírüzletben, a Bambino bababoltban és más helyeken az erre a célra kihelyezett urnába október 10-ig.

„Az MKP, mint a városi képviselő-testület legerősebb, egyedüli frakcióban működő politikai ereje és szervezetben működő pártja számára fontos a lakosságnak a város ügyeivel kapcsolatos véleménye. Ezért úgy döntöttünk, hogy a következő ciklusra vonatkozó választási programunkat a lakossággal együttműködve kívánjuk összeállítani. Erre széleskörű konzultációt hirdetünk, melynek során mindenki kifejtheti véleményét arról, milyen feladatok alkossák választási programunk sarkalatos pontjait, melyek azok a területek, amelyek fontossági sorrendben fejlesztendőek városunkban” – áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.

„A kérdőív 10 kérdést tartalmaz, ami az úthálózatot, a város kínálta munkalehetőségeket, településünk arculatát, lakossággal folytatott kommunikációját, kulturális, szórakozási, sportolási lehetőségeit, turisztikai kihasználtságát, vállalkozási környezetét és adóterheit taglalja. Nem tudok róla, hogy volt-e valaha ilyen itt, pedig lényegében ez a demokrácia lényege” – árulta el a kezdeményezésről Csonka Ákos, az MKP helyi szervezetének elnöke.

A kérdőív online ITT ezen a linken érhető el.

„Alakítsuk együtt Zselíz jövőjét, mert SIKERT CSAK CSAPATBAN LEHET ELÉRNI!” – zárul a közlemény.