(Fotó: SJG)

A komáromi Selye János Gimnáziumban március 28-án került sor a Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnokságára (SZMGOB) futsal sportágban.

A futsal bajnokságon 8 fiúcsapat mérkőzött meg egymással. A verseny résztvevői: a komáromi Selye János Gimnázium, a komáromi MARIANUM Egyházi Iskolaközpont, az ipolysági Szondy György Gimnázium, a galántai Kodály Zoltán Gimnázium, a dunaszerdahelyi Vámbéri Ármin Gimnázium, illetve a Középfokú Sportiskola (volt sportgimnázium), a Párkányi Gimnázium és a rimaszombati Tompa Mihály Református Gimnázium.

A rendezvényt támogatta: Komárom Város Önkormányzata, a Selye János Egyetem és a Selye János Gimnázium Klapka György Sportklubja. A mérkőzések a komáromi Sportcsarnokban, illetve a Selye János Egyetem tornatermében zajlottak. A résztvevő csapatokat dr. Juhász György, az SJE rektora, Ondrej Gajdáč, Komárom város alpolgármestere, Andruskó Imre, a Selye János Gimnázium igazgatója és Kovács Péter, az SZMGOB versenyek főkoordinátora köszöntötte. A bajnokság főszervezője dr. Gyurenka István, az SJG testnevelőtanára volt.

A versenyen rendkívül izgalmas meccsek zajlottak, végül a Selye János Gimnázium csapata végzett az első helyen.

További sorrend: 2. helyen a dunaszerdahelyi Középfokú Sportiskola, 3. helyen pedig a Vámbéry Ármin Gimnázium végzett. Különdíjban részesültek: a legjobb góllövő: Magyarics Tamás (Vámbéry Ármin Gimnázium Dunaszerdahely), a legjobb kapus: Bajnóczi Nikolas (Középfokú Sportiskola Dunaszerdahely), a legjobb játékos: Beke Zsolt (Selye János Gimnázium).

A győztes csapat tagjai: Záborský János, Ölvecký János, Beke Zsolt, Mézes Péter, Lesko Levente, Gál Márk, Farkas Csaba, Molnár Zoltán, Hallman Gergely, Nagy Dávid, Beke Bálint.

A Szlovákiai Magyar Gimnáziumok Országos Bajnoksága 1994 óta zajlik. Révész Ferenc, az Ipolysági Magyar Tannyelvű Gimnázium testnevelő tanára, akkori igazgatóhelyettese indította útjára, és 2013. november végéig koordinálta. Ekkor Kovács Péter, a galántai Kodály Zoltán Gimnázium testnevelő tanára vette át a bajnokság irányítását. A bajnokság során több sportágban is megmérettetnek.

Ebben  a sportágban korábban 2016-ban volt verseny, tehát két év kihagyás után tért vissza a bajnokság műsorába. Akkor a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium csapata szerezte az első helyezést.