Fotó: fcdac.sk

A Fortuna liga rájátszásának 5. fordulójában két góllal győzte le a Nagymihály csapatát a DAC, megerősítve a bajnokság második helyen álló pozícióját, s tovább növelve Zsolnával szembeni előnyét.

Az első félidő gól nélküli döntetlent hozott. A DAC kezdő keretében az előző két mérkőzéséhez képest nem változtatott Hyballa vezetőedző. Már a 3. percben veszélyes lövéssel kezdtek a sárga-kékek, Vida Kristropher lövése szállt a kapufa mellé, amire a hazaiak játékosa, Žofčák a 10. percben egy kapufával válaszolt. Jedlička kapusnak Kountouriotis tizenhatosról megküldött labdáját a 26. percben kellett védenie.

A második félidőt a csallóköziek kezdték aktívabban és az 57. percben Davis szabadrúgása kötött ki a hazaiak kapujában (Nagymihály – DAC 0:1). A gól után a DAC csapata a mérkőzés teljes irányítását uralta, a nagymihályi játékosoknak esélyt sem adva. A 78. percben Ronan passza után Vida Kristopher küldte a labdát a kapus háta mögé, ezzel beállítva a mérkőzés végeredményét (Nagymihály – DAC 0:2).

Fontos volt ez az eredmény, mivel a hazai pályán vereséget szenvedő Zsolna előtt így hat pontra nőtt a DAC előnye. A jövő heti DAC–Slovan mérkőzés előtt az önbizalom erősítéséhez jól jött ez a győzelem.

Edzői értékelés

Peter Hyballa (DAC): „Nehéz meccs volt. Az első félidőben mutatott teljesítményért nagy elismerés jár a Nagymihálynak, 2-3 óriási helyzetük is volt. Hiányzott a gyorsaság a játékunkból és a pálya talaja sem volt a legmegfelelőbb. Az ellentámadásaink jók voltak, de nem eléggé. A szünetben ezért komolyan fel kellett emelnem a hangomat, és a második menet már más képet mutatott. Taktikát váltottunk, a széleken jobban széthúztuk a játékot. Davis góljánál szerencsénk volt, a második találat szép ellentámadásból született. Nem ez volt a legszebb meccsünk, de harcoltunk, és megszereztük a nagyon fontos három pontot. Büszke vagyok a csapatra.”

Összeállítások

Nagymihály: Kira – Špiriak, Carrilo, Beskorovajny – Rota, Grič, Turik (65. Danko), Kountouriotis (71. Diarra), Petro – Žofčák, Zacharkiv (65. Tounkara)

FC DAC: Jedlička – Koštrna, Huk, Davis (60. Šatka), Koné – Vida – Ronan, Kalmár – Čmelík (69. Bednár), Divkovič, Vida K.