Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Athén elővárosában, az Atromitos otthonában, rekkenő hőségben játszották le az EL-selejtező 2. fordulójának visszavágóját. A helyszínre kiutazott sárga-kék drukkerekben, valamint az itthon maradt népes dunaszerdahelyi szurkolótáborban is nagy volt a várakozás, hogyan szerepel kedvenc csapatuk a görögök ellen. Tették ezt annak ellenére, hogy mindenki tudta: nehéz lesz megfordítani az első mérkőzés eredményét.

A szakmai értékelések alapján a sárga-kékek feladata az volt, hogy rövid, pontos és lapos passzokkal törjék fel az kék-fehérek védelmét. A mérkőzést Kalmár kezdőrúgása indította, a görögök a múlt heti felállásban kezdték a mérkőzést és láthatóan az eredmény megtartásáról szól nekik a mérkőzés eleje.

Az első nagy sárga-kék helyzetre a 19. percig kellett várni, amikor is Ronan szögletét Kalmár fejelte kevéssel a kapu mellé.

Szemmel láthatóan a hazai mérkőzéshez hasonlóan a szerdahelyiek birtokolták ezekben a percekben többet a labdát, a védősoruk pedig már a félpálya magasságában próbálta megállítani a görög csapat támadóit. Sajnos a 22. percben Katranis átjutott a DAC védelmén és megszerezte az athéniak vezető gólját (Atromitosz – DAC 1:0). Sajnos a védelem további hibát is elkövetett. Így a 27. percben jogos büntetőhöz jutottak a hazaiak és Manoussos, aki ellen egyébként Oravec elkövette a szabálytalanságot, könyörtelenül vágta Jedlička hálójába a labdát (Atromitosz – DAC 2:0).

A görögök vérszemet kaptak. A 29. percben újra veszélyes helyzetet alakítottak ki, csak Jedlička bravúrjának volt köszönhető, hogy nem lett 3:0 az állás az első fél óra után. A 36. percben Ramirez óriási helyzetbe került, de sajnos nem tudta gólra váltani Kalmár nagyon jól helyezett passzát.

Mi tagadás, a hátvédsornak Šatka és Huk távozása óta még nem sikerült összeszoknia, és ez a helyzet a görögöknek nagy előnyt jelentett mind a dunaszerdahelyi mind a hazai összecsapáson.

A második félidőre Čmelíket Vida Kristopher váltotta a pályán. Talán Hyballa ezen cseréje meghozza a gólt, ugyanúgy, mint a múlt heti mérkőzésen. A vendégeken volt sor, hogy felpörgessék a játékot, a görögnek sehova sem kellett sietniük. Az 54. percben pont Vida passza volt, ami után a labdát Ramirez bevarrta a kapuba (Atromitosz – DAC 2:1). Vida óriási helyzete maradt ki az 58. percben, aki láthatóan nagy kedvvel játszott. A 71. percben a Taiwo-Blackman összjáték után a tizenhatoson belüli szabálytalanságért büntetőhöz jutott a DAC, amit Kalmár Zsolt értékesített. (Atromitosz – DAC 2:2). Hiába a DAC minden erőfeszítése és hiába játszottak szebben és eredményesebben, a 77. percben egy szabadrúgás után Goutas fejjel újabb gólt szerzett a görögöknek. (Atromitosz – DAC 3:2). A hosszabbításban Kalmár és Vida Máté is a gólvonal mögé juttathatta volna a labdát, ám egy kis szerencse hiányzott a sikerhez.

Összesítésben 5:3 lett a végeredmény. A dunaszerdahelyi DAC maximális játékot nyújtva, becsülettel küzdve, emelt fővel, két fordulót teljesítve búcsúzott az Európa liga selejtezőjétől.

FC DAC: Jedlička – Blackman, Oravec, Kružliak, Koštrna – Vida Máté – Ronan, Kalmár – Taiwo, Ramirez, Čmelík

Atromitosz: Megyeri – Kivrakidis, Risvanis, Goutas, Katranis – Madson, Charisis – Manoussos, Umbides, Nsikulu – Vellios