Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Három vereség után újabb mérkőzés várt a sárga-kékekre. Ezúttal IV. ligában szereplő FK Padkóc ellen léptek pályára a csallóköziek, ahol négy góllal felülmúlva ellenfelüket magabiztosan jutottak a Slovnaft Cup 3. fordulójába.

A mérkőzés kezdetétől fölényben játszott a DAC, esélyt sem hagyva a hazai csapatnak a továbbjutásra, bár az első gólra a 34. percig kellett várni, amikor Vida Máté lövése kötött ki a hazai kapuban (Padkóc – DAC 0:1). Az első félidő végéig az eredmény nem változott, annak ellenére, hogy a szerdahelyi csapat kialakított pár helyzetet, viszont további gólokra nem tudta azokat váltani.

A második félidőben is megmaradt a sárga-kék fölény. A 74. percben Taiwo passza után Vida Máté talált ismét a kapuba (Padkóc – DAC 0:2). A padkóci kék-fehérek csak ritkán jutottak el a DAC tizenhatosáig, de ha mégis, akkor sem tudták a támadásokat befejezni, viszont a DAC négy perccel Vida találata után újra gólt szerzett, amikor is Taiwo sarkalta a labdát a hazaiak hálójában (Padkóc – DAC 0:3). A 81. percben Divković buktatásáért tizenegyeshez jutott DAC, a büntetőt ezen a napon a csapatkapitányi karszalagot viselő Kružliak értékesítette, beállítva a mérkőzés végeredményét (Padkóc – DAC 0:4).

Fontos, kötelező győzelmet aratott a DAC, viszont a játékban nincs megállás. Már most hétvégén a Nagymihály csapata látogat el a MOL Arénába.

Padkóc: Palider – Markovič, Dlhoš, Tkáč, Lihan (K) – Jagerčík (75. Baliak), Kubina, Selecký (63. Bobok), Sedliak, Turčan (79. Uhliraik) – Kostúrik

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Bednár, Vida Máté (79. Šimčák), Čmelík (75. Veselovský), Fábry, Divković – Ramirez (69. Taiwo)