A felediek csapata a harmadik helyen zárta az őszt (Fotó: FK Feled)

Befejeződtek a küzdelmek a Közép-szlovákiai regionális bajnokság IV. és V. ligájában, míg a III. ligában a hétvégén zárulnak. A rimaszombatiak megőrizték jó formájukat, de győzni tudtak a fülekiek és a losonciak is. A IV. ligában katasztrofális, tízgólos vereséggel zárták az őszi küzdelmeket a tornaljaiak, de az ajnácskőieknek is csak gól nélküli döntetlenre futotta hazai pályán. Az V. liga rangadóját Csábon játszották, ahol a hazaiak 2:0 arányban győztek a listavezető Santrio Láza ellen, így győzelmükkel feljöttek a második helyre.

A III. liga utolsó előtti őszi fordulójában összekapták magukat az előző fordulóban Rimaszombatban leszerepelt losonciak /Grujičić–Straňák (53. Mojžiš), Sarvaš, Lipták, Môcik (67. Berky), Almeida (85. Lopes), Hrnčiar, Oláh, Budinský, Keszi, Jovanović/, ráadásul a Rimaszombatban kiállított három játékos miatt Miroslav Kéry edzőnek át kellett alakítania a csapatát is.

A Podbrezová fakócsapataként működő nógrádiak Budinský szépségdíjas találatával szereztek vezetést a 14. percben, amit a táblázat második helyén álló vendégek a félidő végén kiegyenlítettek. A szünet után a vendégek percei következtek, de gólt nem tudtak szerezni. Nem úgy a hazaiak, akik Berky, majd Almeida góljaival odahaza tartották a három pontot.

A Bari Jenő vezette fülekiek /Páriš–Balázs, Rubint (85. Lazsík), Fajd (68. Jass), Köböl, Urbancsok, Janković (90. Lipták), Daško, Kovanič, Strniša, Püšpöky (90. K. Kurunci)/ egy kínos idegenbeli vereség után 500 lelkes nézőjük előtt szerettek volna javítani a kálnóiak elleni nógrádi rangadón. A kálnóiak a mérkőzés előtt két ponttal előzték meg a hazaiakat, akik a mérkőzés nagy részében fölényben futballoztak, de csak egy alkalommal, a 72. percben, Janković révén tudták feltörni a vendégek jól záró védelmét. A győzelemmel a fülekiek már 23 pontnál tartanak, ami a 7. helyet jelenti, s egy ponttal előzik meg az őket követő losonciakat és kálnóiakat.

Karasznóba (Krásno nad Kysucou) látogattak a hetek óta remek formában lévő rimaszombatiak /Gregor–Sekulić, Mičuda, Paparyha, Fajčík (90. Balog), Nagy, Juhász (88. Kótai), Grujović (18. Vasylynets), Šulek, Kamendy, Vasilko/, s a jó sorozat most sem szakadt meg. Fajčík már az első percben vezetéshez juttatta Tomás Boháčik védenceit, amit a hazaiak ugyan gyorsan kiegyenlítettek, de a második félidőben előbb a csereként beállt Vasylynets, majd tizenegyesből Vasilko növelte a vendégek előnyét, akik immár ötödik mérkőzésükön maradtak veretlenek, s 13 pontjukkal feljöttek a 13. helyre. A rimaszombatiakkal kapcsolatos hír, hogy egykori játékosuk, Geri Gergely vette át az I. ligás nyitraiak vezetését.

A táblázatot hatalmas fölénnyel a 36 pontos, még veretlen turócszentmártoniak vezetik, akik az őszi utolsó fordulóban már október 31-én, csütörtökön, 14 órától a fülekieket fogadják. A batyiak november másodikán, szombaton 13.30 órától a mögöttük álló zsarnócaiakat fogadják, míg a losonciak másnap, vasárnap a námesztóiak otthonában zárják az őszi pontvadászatot.

A IV. ligában a harmadik helyen álló tiszolciak a második helyezett fehérkútiak otthonába látogattak meglehetősen foghíjas állapotban, maga az edző, Marek Drak őrizte a vendégek kapuját. A hazaiak már a 14. percben nagyon közel jártak a vezetéshez, de Cibuľa tizenegyesét a vendégek veterán kapusa kifogta. Tizennyolc perccel később viszont már ő is tehetetlen volt, s Cibuľa bevette a kapuját. A második félidőben aztán a hazaiak újabb találatukkal bebiztosították a győzelmüket.

Az ajnácskőiek a mezőközieket fogadták, de a 150 néző nem látott gólt, míg folytatódik a tornaljaiak mélyrepülése, akik ezúttal megsemmisítő, 12:2-es (félidőben 6:1) vereséget szenvedtek a listavezető padkóciak otthonában. A hazaiak játékosa, Ján Kostúrik a 12 gólból egymaga hatot vállalt. A tornaljaiak hét pontjukkal már csak a 12. helyen állnak, az ajnácskőiek 14 ponttal a tizedikek, míg a tiszolciak 24 pontjukkal, 12 ponttal lemaradva a padkóciak mögött a negyedik helyen várják a tavaszi idénynyitót.

Az V. ligában ezúttal a ragyolciak és a nagyrőceiek remekeltek idegenben, a ragyolciak Nyustyán vágtak egy ötöst, ahogy két héttel ezelőtt tették ezt a felediek is. Úgy látszik, Nyustyán a hazai pálya komoly hátrányt jelent, hiszen egy hete idegenben, Vámosfalván győzni tudtak. A hazaiak a második félidőt nem bírták erővel, az első félidő után még 0:0 állt az eredményjelző táblán. A forduló slágermérkőzését Csábon mintegy 200 néző látta, ahol a harmadik hazaiak a listavezető Santrio Láza csapatát fogadták, s Péter Patrik és Szabó Mário góljaival odahaza tartották a pontokat, ezzel három pontra sikerült felzárkózniuk a táblázaton a 29 pontos Santri mögé.

Ehhez persze az is kellett, hogy a forduló előtt még második felediek Nagykürtösön hagyták a három pontot (2:1), Andrási még tizenegyest is hibázott. Az újoncok rangadóját Ipolybalogon 2:0 arányban a hazaiak nyerték a klenóciak előtt, az óváriak 3:0 arányban kikaptak Málnapatakon, az ipolynyékiek viszont otthon osztoztak a pontokon a vámosfalvaiakkal (Mýtna).

Az őszt a Santrio Láza és a csábiak mögött a felediek zárják 24 ponttal a harmadik helyen, igaz, rendkívül szoros az élmezőny, a nagyrőceieknek is 24 pontjuk van, a málnapatakiaknak 23, az óváriaknak 22, a ragyolciaknak 21. Az ipolybalogiak 14, míg a hagyományokhoz képest gyengén muzsikáló ipolynyékieknek mindössze 12, ami csak a 12. helyre elegendő.