Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székhelyén elkészítették a Nemzetek Ligája rájátszásának sorsolását, ami egyben a 2020-as Európa-bajnokság pótselejtezője is lesz. A magyar válogatott Bulgáriában kezd, és ha nyer, a Puskás Arénában harcolhatja ki az Eb-részvételt az izlandi vagy a román együttes ellen.

A jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság 24 helyéből 20 az Európa-bajnoki selejtezők novemberi zárásáig gazdára talált, a magyar válogatott csoportjából a horvátok és a walesiek biztosították a helyüket a viadalon, melynek Budapest is az egyik házigazdája lesz.

A fennmaradó négy helyre a Nemzetek Ligája egyes divízióinak nyertesei kerülnek. A magyarok a tavalyi Nemzetek Ligájában való szereplésük alapján részt vehetnek a sorozat rájátszásában, az Európa-bajnokság pótselejtezőjén.

Az UEFA pénteken délben tartotta meg a pótselejtező sorsolását, ezen eldőlt, hogy a magyar válogatott az A-divízióban folytatja Nemzetek Ligája-szereplését, ahonnan egyedül Izland nem harcolta ki az Európa-bajnoki szereplést. A divízió feltöltése után kiderült, hogy

a magyar válogatott Bulgáriában kezdi meg szereplését a rájátszásban, míg az izlandiak a románokat fogadják.

Amennyiben a magyarok legyőzik a bolgárokat, úgy hazai pályán, a Puskás Arénában mérkőznek meg az Izland–Románia összecsapás továbbjutójával.

A rájátszás első mérkőzéseit március 26-án rendezik meg, amennyiben a magyar válogatott nyerni tud, március 31-én lép pályára a döntőben, a Puskás Arénában.

Március 26-i ellenfelük, a bolgár válogatott az Európa-bajnoki selejtező sorozat A csoportjában szerepelt, és hat ponttal a negyedik helyen zárt. Nyolc meccséből mindössze egyet nyert meg, éppen a legutolsó, csehek elleni összecsapást (melynek már nem volt tétje a cseh válogatott számára), 1-0-ra.