A hagyományos rendezvényeik mellett sikerült bekapcsolódni több nemzetközi és anyaországi rendezvénybe, illetve együttműködési szerződést is kötöttek a Kárpát-medencei Magyarság Evangelizációjáért (KÁMME) Alapítvánnyal.

Január 22-én immár 11. alkalommal szervezték meg a Magyar kultúra napját, amelyen ismét a dunaszerdahelyieké volt a főszerep. Az ünnepi beszédet Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke tartotta.

Az idei Katolikus Ifjúsági Világtalálkozó programjába is bekapcsolódtak. Mivel az idei találkozó helyszíne, Panama Magyarországról nem mindenki számára olyan könnyen megközelíthető, Budapesten január 26-án szerveztek egy Panama-napot azoknak a fiataloknak, akik nem tudtak elutazni a helyszínre. Az eseményt az Elek Gyula Arénában rendezték, ahová több mint ezer magyar fiatal látogatott el Magyarországról és a határon túlról. A Felvidékről autóbuszos zarándokút indult, amelyet a Pázmaneum Társulás támogatott.

Szőgyénben folytatódott a Regnum Marianum Akadémia dr. Farkas Zsolt atya vezetésével. A Pázmaneum Társulás, a Jópásztor Alapítvány és a Szőgyéni Római Katolikus Egyházközség szervezésében február 16-án került sor a Regnum Marianum Akadémia következő előadásaira majd az év folyamán továbbiakra is volt lehetőség ellátogatniuk az érdeklődőknek.

A Társulás Felvidéki Imakilencedet hirdetett április 12-étől, a Felvidékről kitelepítettek emléknapját követő vasárnaptól. Az Imakilenced „Isten, áldd meg a magyart!” elnevezéssel került meghirdetésre, első állomása Pozsonyeperjesen volt április 14-én, virágvasárnap, szentmise keretében.

Az Imakilenced folyamán 9 alkalommal imádkoztak a hívek, különböző helyszíneken, más-más egyházközségekben, s minden alkalommal elénekelték nemzeti imádságunkat, a Himnuszt.

Az utolsó állomásra május 15-én került sor, annak emlékére, hogy Isten Szolgája, Esterházy János 1942-ben ezen a napon tagadta meg az istentelen és embertelen szlovákiai zsidótörvények megszavazását, kiállva az emberi jogok és a keresztény erkölcs mellett.

A Pázmaneum Társulás és a Magyar Megmaradásért Polgári Társulás szervezésében került megszervezésre a Felvidékről kitelepített magyarokról való megemlékezés Dunaszerdahelyen a Kitelepített magyarok emlékművénél.

A felvidéki Jópásztor Alapítvány, a Pázmaneum Társulás és a Farnadi Katolikus Egyházközség szervezésében május első napján tizenharmadik alkalommal rendezték meg a felvidéki ministránsok focitornáját. A Lévai járás kisközségébe, Farnadra, 230 vendég érkezett a Felvidék tizenkilenc helységéből. Karaffa János atya, a Pázmaneum elnöke Jan-Claude Hollerich luxemburgi érsek üzenetét tolmácsolta, aki az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága (COMECE) elnöke, s egykor a pasztorációjában ministránsokkal foglalkozott.

Jó Pásztor vasárnapján került sor a XXX. Komáromi Imanapra, a Pázmaneum Polgári Társulás, a Jópásztor Alapítvány és a Komáromi Római Katolikus Plébánia szervezésében a Szent András-bazilikában. A szentbeszédet Mons. Giacomo Guido Ottonello, Szlovákia apostoli nunciusa mondta, melyet magyar fordításban hallhatott a hívő közösség. A Pázmaneum Társulás erre az alkalomra megjelentette a XXX. Komáromi Imanap imafüzetet.

A Pázmaneum Polgári Társulás és a Magyar Megmaradásért Polgári Társulás közös szervezésében június 4-én hagyományos gyertyagyújtásra került sor a dunaszerdahelyi szabadidőparkban található Trianon-emlékműnél a Wass Albert-est után.

Megalakulásának tizennegyedik esztendejére emlékezett szentmise keretében a Pázmaneum Társulás, Pázmány Péter és Marczell Mihály hitvallók életpéldája által, október 21-én. Az esemény egyben a Felvidéki Imakilenced 7. állomása volt – az ünnepi szentmisét Sárai Attila nagyölvedi plébános mutatta be a dunaszerdahelyi Nagyboldogasszony oltalma alatt álló Szent György-templomban a társulás tagjaiért és a hívekért.

A Pázmaneum Társulás november 25-én szervezte meg az Esterházy János emléknapot Dunaszerdahelyen, amelynek keretében faültetéssel, koszorúzással, szentmisével és filmvetítéssel emlékeztek a felvidéki mártírpolitikusra.

A rendezvény koszorúzással folytatódott a Fő utcán, ahol Lipcsey György Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása található a felvidéki magyar politikusról. Itt a Pázmaneum, az Esterházy János Társulás, az Esterházy János Szülőföldjéért Alapítvány, az Esterházy Akadémia és a Szövetség a Közös Célokért társulás képviselői elhelyezték az emlékezés koszorúit és rövid imát mondtak.

Esterházy János boldoggá avatásáért mutatták be a szentmisét a koszorúzást követően a Szent György plébániatemplomban a helyi, környékbeli, a Pázmaneumos lelkiatyák és Kozma Imre atya, a Máltai Szeretetszolgálat vezetője.

A Társulás 14. alkalommal adta ki a Regnum Marianum Kalendáriumot, érdekes és értékes olvasmányokkal. Jövőre Isten segítségével újra szeretnék megvalósítani keresztény és magyar értékeket közvetítő programjaikat.

(www.pazmaneum.com/Felvidék.ma)