24:24 (fotó: MKSZ)

A világbajnok Dánia nemzeti válogatottja ellen lépett pályára január 13-án a magyar csapat a kézilabda Európa-bajnokság csoportmérkőzéseinek második fordulójában, Malmöben.

Az új lebonyolítási rendszer szerint a csoportból két csapat jut tovább, így a Dánok veresége Izland ellen azt a helyzetet idézte elő, hogy Dániát feltétlen le kellett győznie a magyaroknak.

A fiatal játékosokkal felálló magyar válogatottnak ez a feladat mindenképpen nagy kihívást jelentett. Gulyás István szövetségi kapitány szerint azonban a lehetőséggel élni kell. Fontos, hogy a játékosok az első mérkőzésen mutatott taktikai fegyelmezettséget most is betartsák és, hogy a szívüket a pályára vigyék.

A dánok szinte hazai pályán érezhették magukat, hiszen a stadion 95%-ban az ő szurkolóikkal telt meg. A himnuszok éneklése közben azonban jól lehetett hallani a magyar szurkolókat is.

A magyarok nyitott védekezéssel kezdtek, ami az első gólt meg is hozta a javukra. A büntetőket mind két csapat értékesítette és Mikler is védésével segítette a csapatot. Bóka és Hornyák egy-egy villanása is gólokat hozott. A dán szurkolók lendülete alább hagyott, így átjött a Ria-Ria Hungária.

Két kihagyott helyzet, ami nem csoda hiszen Landin, a dán kapus 44%-os védést mutatott, megbosszulta magát és felzárkózni látszottak a dánok. Mind két csapatnál sok hibát okozott a kapkodás, az idegesség. A magyarok lettek hamarabb biztosabbak magukban, három találattal el is húztak.

Az első kiállítást a dánok szenvedték el, lehozták a kapusukat, úgy támadtak. Ám egy szemfüles labdaszerzést követően Nagy Bence az egész pályát átlőve talált az üres kapuba. A félidő hajrájában azonban kiegyenlítettek a dánok.  Az utolsó percekben kihagyott helyzetek voltak mind két csapatnál, ám a magyarok Mikler védései mellett két parádés góllal vezetve mentek az öltőzőbe. Dánia-Magyarország 11:13.

Szép volt fiúk! (fotó: Felvidék.ma)

A fordulás után nagy izgalmak vártak a játékosokra, a szurkolókra és otthon a nézőre is. A kezdés a magyaroknak, Balogh két találatával sikerült jobban. Mikler mutatója is egyre javult, már 38%-ban hárította a dánok lövéseit.

Összekapták magukat a dánok, ledolgozták a hátrányukat és ismét egyenlő volt az állás a második félidő közepén. Két perces emberhátrány következett, amit a magyaroknak ki kellett védekezni.  Ez részben sikerült. Tíz perc volt hátra. Balogh és Mikler vitte a hátán a csapatot, ám az előnyt nem tudták megerősíteni.

A végjátékban kiegyenlítettek a dánok.  Az utolsó három percben pedig vezetést szereztek, sőt ők támadtak. Balogh labdát szerzett, Szita pedig hatalmas felugrásból kiegyenlített. Az utolsó percen belül az időkérés után a dánok támadtak, amit Mikler kivédett. Nyolc másodperc volt hátra, amikor Gulyás kikérte az utolsó időt a magyaroknak. Itt már nem lőttek gólt, de bravúros döntetlennel hozták ki a mérkőzést az olimpiai és világbajnok dán csapat ellen!