(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

A magyar női vízilabda-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokság elődöntőjében egygólos vereséget szenvedett Spanyolországtól. A bronzmérkőzésen a címvédő holland válogatott lesz az ellenfelük.

A mérkőzést a csapat Kasó Orsolyával a kapuban kezdte. A ráúszásnál Vályi Vanda most sem tudott hibázni. Egy-egy kiállítás történt mindkét csapatnál, azonban gól nem született. A mérkőzés első találatát egy távoli lövésből Gurisatti Gréta szerezte, majd a nagymihályi Máté Zsuzsanna kiállítását kihasználva egyenlített a spanyol csapat.

A negyed vége előtt 2 perccel megszerezték a spanyolok a vezetést, azonban Keszthelyi Rita találatával gyorsan egyenlített a magyar csapat. Sajnos egy percet sem kellett várni az újabb spanyol vezetésre: Rybanská kiállítását kihasználva Tarrago Aymerich Roser törte át Kasó Orsolya védelmét. A játékrész lefújása előtt Leimeter Dóra góljával egyenlített a hazai csapat. Az állás 3-3.

A második játékrész úgy kezdődött, ahogy eddig egyik sem.

Vályi Vandát az Eb során először tudták lesprintelni. Az első támadás így a spanyoloké, az első gól viszont a magyaroké volt, Illés Anna emberelőnyből szerezte meg a vezetést. Espar Llaquet Anna duplájával újra spanyoloké lett az előny. Kasó Orsolya sajnos nem remekelt a kapuban, az első félidőben hat kaput találó lövésből ötöt beengedett. A mérkőzés felénél az állás Magyarország 4 – 5 Spanyolország.

A harmadik játékrész elején újra Vályi volt a gyorsabb, azonban gólra a második támadásig kellett várni. Leimeter Dóra a második góljával egyenlített. A vezetést sajnos most sem tudta megszerezni a hazai csapat, újabb két találatot szerzett Spanyolország. Kasó Orsolya a harmadik játékrészben sem remekelt. A leggyorsabb magyar találatával szépített a hazai csapat. Vályi Vanda emberelőnyből lett eredményes. Egygólos spanyol vezetésnél Máté Zsuzsanna megszerezve harmadik személyi hibáját, végleg elhagyta a medencét. A játékrész utolsó támadása során Vályi az előző gólját másolva kiegyenlített. A mérkőzés állása 7-7.

Az utolsó játékrészre fordulva sajnos kinyílt a spanyol gólzsák. Négy perc alatt négy gólt szerzett a spanyol csapat, míg a hazaiak egyet sem.

A magyar támadások sajnos rendre kimaradtak, pedig időközben a spanyol csapat két játékosa is „bepirosodott” és elhagyta a medencét. A hatalmas hullámvölgy következtében a mérkőzésen először, alig négy perccel a lefújás előtt, négygólos volt a spanyol vezetés. Leimeter Dóra góljával és Keszthelyi Rita duplájával azonban egy gólra csökkent a különbség. Az időközben becserélt Gangl Edina hatalmas védésével indult az utolsó perc. A végső támadásra még a frissen beállt hálóőr is felúszott, ennek ellenére a csapatkapitány próbálkozását három másodperccel a vége előtt hárítani tudta a spanyol kapus. Ugyan a végére összeszedte magát Bíró Attila csapata, ez azonban a győzelemhez nem volt elég. A végeredmény Magyarország 10 – 11 Spanyolország.

A szlovák lányok tegnap Olaszországgal találkoztak az 5-8. hely elődöntőjén. A mérkőzést 16-4 arányban az olaszok nyerték meg. A szlovák női vízilabda-válogatott szombaton Franciaországgal száll harcba a 7. helyért.

A férfiak mezőnyéhez hasonlóan a hölgyeknél is vereséget szenvedett a címvédő az elődöntőben. Hollandia 5 méteres párbajban maradt alul Oroszország ellenében. A 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokság női győztese így az Oroszország–Spanyolország párharcból fog kikerülni.

A magyar lányok az elvesztett elődöntő után a bronzéremért Hollandia ellen fognak megküzdeni. Az összecsapást szombaton, 17 óra 30 perctől élőben közvetíti az M4 sport.

Ma a férfi elődöntők és helyosztók következnek. A magyar férfi vízilabda-válogatott Montenegróval csap össze a döntőbe jutásért. A maihoz hasonló, kiélezett mérkőzésre számíthat, aki ellátogat a Duna Arénába. A mérkőzést a tévéképernyők előtt ülők az M4 sport csatornán tekinthetik meg 19 órától.

Magyarország–Spanyolország 10-11 (3-3, 1-2, 3-2, 3-4)
Vezette: Dervieux (francia), Stavridis (görög)
Magyarország: Kasó – Máté, Gurisatti 1, Vályi 2, Parkes, Keszthelyi 3, Garda.
Csere: Szilágyi, Illés 1, Leimeter 3, Gyöngyössy, Rybanska, Gangl (kapus).
Szövetségi kapitány: Bíró Attila
Spanyolország: Ester – A. Espar 3, Ortiz 2, Tarrago 3, C. Espar, Pena, Leiton.
Csere: Bach 1, Gonzalez, Forca 1, Crespi, Garcia 1.
Szövetségi kapitány: Miuguel Oca