Már olvasható a Református Újság gyülekezeti tájékoztató februári lapszáma. A tartalomból válogattunk.

A címlapon Nehémiás történetét eleveníti fel Búza Zsolt lelkipásztor. Az istenes ember című írásban többek között így fogalmaz: „A böjt akkor böjt, ha Isten az első. Az élet akkor élet, ha Isten van az első helyen. A pénz akkor eszköz, ha Isten van az első helyen.”

Az értékteremtésről és értékrendezésről szól Csoma Annamária jegyzete. A Világoldal – Hitről hívőknek rovat ezúttal a protestáns Párizst mutatja be.

A gyülekezeti tájékoztatók sora pozsonyi ünnepi alkalommal veszi kezdetét.  December 1-jén, az új egyházi év kezdetén a pozsonyi református templomban kétnyelvű istentisztelet keretében iktatták be az új megválasztott lelkészházaspárt, Buza Zsoltot és hitvestársát, Buza Bodnár Arankát.

A következő írás rövid betekintést enged a hontfüzesgyarmati és a fegyverneki egyházközség életébe.

A Református Újság megemlékezik a száz évvel ezelőtt született Kún István lelkipásztorról, aki fél évszázadon keresztül szolgált Kistárkányban.

A farsang kezdetén immár sokadik alkalommal rendezte meg a Lévai Református Egyházközség a Száztányéros kocsonyaalkalmat, mely az elmúlt években igazi közösségépítő és összetartó rendezvénnyé vált a szórványban élő magyar közösség számára.

Mentálhigiénés felnőttképzés indul Léván, részletek a tájékoztatóban közölt felhívásban olvashatók.

A Kárpát-medence reformátussága rovat ezúttal a Nagyszántón megrendezett vitézi bálról, a spliti Margit királylány-megemlékezésről szól, valamint elbúcsúznak a 87 éves korában elhunyt Pert Pokorný professzortól, aki a prágai református teológián okította a leendő felvidéki magyar lelkészeket.

Természetesen a februári lapszámból sem hiányozhat a Fiataljainknak rovat, s a bibliaolvasó vezérfonal.