Fotó: Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközség

A Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközségben évek óta szerveznek gyermektáborokat. Az új lelkipásztor, Szuhay György is folytatja a hagyományt. Idén a valódi szuperhősök álltak Isten szolgálatában, és közben a Gyermek- és Ifjúsági Ház felújítása is megkezdődött.

Nagymegyeren harminchárom év után most lelkészváltás történt. Szuhay György december végén került a Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközség élére.

Fotó: Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközség

Az egyébként gömöri származású lelkész családjával Kulcsodról költözött ide. Korábbi szolgálati helyén kilenc évet töltött. A lelkészbeiktatást szeptember 13-ára tervezik.

A népszámlálási adatok szerint közel kétezer református él Nagymegyeren. A gyülekezetnek háromszáz személlyel van gyakorlati kapcsolata. Az istentiszteletek látogatottsága növekvő tendenciát mutat, az alkalmakat átlagosan 70-80 fő látogatja.

Már felállt az új, tizenkét főből összetevődő presbitérium. A gondnoki pozícióban szolgálatban maradt Nagy Péter. A további tíz presbiteri helyre öt, aránylag fiatal új jelöltet választottak, öt főt pedig megerősítettek a tisztségben.

Fotó: Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközség

Gyermek- és Ifjúsági Ház felújításának a vége felé járnak, ott tartják a gyermekek számára rendezett istentiszteleteket és rövidesen ifjúsági bibliaórát is indítanak.

„A további terveink közt szerepel egy gyülekezeti családi park létrehozása a templom és a parókia mögött. Itt szeretnénk a közeljövőben 3-4 hetente családi délutánokat is tartani, hogy ne csupán az istentiszteleten találkozzunk, hanem azon kívül is minőségi időt töltsünk együtt” – árulta el a Felvidék.ma-nak Szuhay György.

Fotó: Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközség

Mint megtudtuk, a régi megszokott alkalmakon kívül újak is indultak. Csütörtökönként hétközi istentiszteletet tartanak. Hamarosan felnőtt konfirmációs képzés is kezdődik, s pénteken fiatal felnőttek bibliakörét tartják.

A korábbi években itt is a KOEN program szerint vitték a nyári gyermektáborokat, idén a járványhelyzet miatt viszont nem adtak ki központilag új táboranyagot.  A Vasárnapi Iskola Szövetség programjából választották a Szuperhősök Isten szolgálatában kidolgozott témát.

Kifejtette, hogy az öt nap során egy-egy bibliai személlyel ismertették meg a gyerekeket.

„Gedeon, Jósiás király, Jeremiás, Mária és Márta olyan személyek, akik hősként helytálltak a saját életterületükön. Az ötödik napon az én témám pedig azt a címet viselte, hogy Épül Isten országa, itt Jézus feltámadása után vizsgáltuk meg, ahogyan a tanítványok helytálltak. Úgy tapasztaltam, hogy a gyermekekhez eljutott az üzenet, hogy az általuk ismert szuperhősök csak kitalált személyek, akikről viszont mi beszéltünk, létező hősök” – mondta.

A táborban több mint félszáz gyermek vett részt, s tizenhat szolgálat segítő, illetve csoportvezető felelt a tábor zavartalan működéséért.

Fotó: Nagymegyeri és Izsapi Református Egyházközség, Facebook

„A gyermekek a nagymegyeri és izsapi gyülekezetből érkeztek, s a szolgálók nagy része is itteni. A korábbi évekhez hasonlóan a bogya-gelléri lelkészházaspár is köztünk volt”– tette hozzá Szuhay György.

A tanításon is múlik, hogy Jézust elfogadják-e a mai gyerekek szuperhősként – összegezte a tapasztalatokat a lelkipásztor.