Fotó: Magyar kézilabda-válogatott facebook oldala

Egy, a végletekig kiélezett mérkőzésen Magyarország 28-29 arányban felülmúlta Németország válogatottját a 27. férfi kézilabda-világbajnokságon. Ezzel a győzelemmel Magyarország az egyiptomi rendezésű tornán az A csoport élén végzett a csoportkörök végén, s ezáltal bejutott a középdöntőbe.

A magyar férfi kézilabda-válogatott, a Zöld-foki Köztársaság és Uruguay legyőzésével az utolsó csoportkör előtt, a második helyet foglalta el a 27. férfi kézilabda-világbajnokság A csoportjában. A vereség nélküli, ideiglenes második helyezés abból adódott, hogy Németország nagyobb gólaránnyal győzte le Uruguay válogatottját, így három találattal, jobb statisztikával rendelkezett, mint Magyarország. Ma este a Magyarország-Németország mérkőzésen dőlt el a csoportgyőzelem az A csoportban.

A mérkőzés magyar támadással kezdődött. A megfontolt akció során meg is született a mérkőzés és egyben Magyarország első találata. Szita Zoltán volt eredményes. A fordulásnál sajnos azonnal jött az ellenfél válasza, amelyet egy büntetőből értékesítettek. Mikler Roland bravúros védésének köszönhetően a 11 percre egygólos előnnyel fordult a magyar csapat. A 12. percben a mieink is büntetőhöz jutottak.  Balogh Zsolt átverve a hálóőrt, sikeresen értékesítette a lehetőséget. Az első játékrész felénél már kétgólos a magyar előny. Az állás ekkor 8-6 a javunkra. Bodó Richárd és Máthé Dominik gyors góljainak köszönhetően a 17. percben már négygólos az előnyünk. Időkérés után gyorsan szépít a német válogatott. A 21. percben Bánhidi Bence kiharcolta a második magyar büntetőt. Sajnos ezúttal Balogh kihagyta a lehetőséget. A második német hétméteresre sem kellett sokat várni, amelyet ismét értékesítettek a 23. percben. Az első félidő vége előtt öt perccel az ötgólos előnyért támadhattak a magyar fiúk. És GÓÓÓL! A 26. percben ötgólos a fiaink előnye! Nem örülhettünk sokáig az impozáns különbségnek, jött az újabb büntető és az újabb német találat. Az első magyar időkérést a 28. percben eszközölte Gulyás István szövetségi kapitány. A játékrész utolsó két percébe két kihagyott magyar támadás és két német gól fért bele. A félidő végén 14-15 volt az állás.

A mérkőzés félidejében még semmi sem dőlt el. A magyar válogatott ugyan végig vezetett az első harminc percben, a végére azonban sajnos elfogyott az ötgólos előnyük.

A második játékrész német támadással és egyenlítéssel kezdődött. Szita Zoltán gyors válasza után, Bánhidi Bence centergóljával újra kettő volt a különbség. A 36. percben jöhetett a harmadik magyar büntető, amit ezúttal Máthé Dominik értékesített. Többek között Mikler Roland kapus bravúrjainak köszönhetően tizenöt perccel a vége előtt kétgólos volt a magyar előny. Bő két perccel később ugyan egyenlített Németország, azonban Bánhidi góljának köszönhetően újra vezetést szereztünk. A 48. percben ismét büntetőhöz jutottak a németek, amit az eddigiekhez hasonlóan újfent értékesíteni tudtak. A mérkőzés vége előtt tíz perccel Németország először ragadta magához a vezetést. Az állás ekkor 24-23. Két-két gólt követően az 55. percben büntetőhöz jutott Magyarország. GÓÓÓL! Máthé Dominik újra betalált, az állás döntetlen. A másik oldalon egy újabb Mikler bravúr után Bánhidi Bence szerezte vissza a vezetést. Gyorsan jött a német egyenlítés, két perccel a vége előtt 27-27. BÁNHIDI GÓÓÓL! Bence 8. góljával újra vezettünk. A második német időkérés újabb egyenlítést hozott. Bő fél perccel a vége előtt magyar támadás és időkérés. GÓÓÓL! Győztünk!!! Lékai Máté három másodperccel a vége előtt egy az egyben megverte a védőjét, majd kilőtte a bal alsó sarkot. Csoportgyőztes Magyarország. A mérkőzés embere nem meglepő módon Bánhidi Bence!

A magyar válogatott legközelebb a középdöntő 1. csoportjában játszik majd csütörtökön, Egyiptom új fővárosában.