(Fotó: Magyar kézilabda-válogatott Facebook oldala)

A magyar férfi kézilabda-válogatott Franciaország ellen maradt alul a 27. férfi kézilabda-világbajnokságon. Franciaország 35:32 arányban múlta felül a mieinket.

A tartalékosan felálló magyar kézilabda-válogatott hétfőn vereséget szenvedett Spanyolország ellenében, ezért ugyan csak csoportmásodikként, de továbbjutott a 27. férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjébe. A mai este folyamán Magyarországnak Franciaországon keresztül vezet az út az egyiptomi rendezésű torna elődöntőjébe. Hajrá fiúk!

A mérkőzés francia támadással kezdődött, amit sikeresen kivédtünk és a fordulásnál emberelőnyhöz jutottunk. Máthé Dominik kihasználva a létszámfölényt a 2. percben értékesítette a mérkőzés első találatát. A 7. percre már háromgólos volt a magyar előny. Nagyon hatékony támadójátékkal és ismét zseniális kapusteljesítménnyel kezdtek a fiaink. A következő percekben egyre nőtt a különbség a két csapat között. Az előző mérkőzésen pihentetett kulcsjátékosaink kimagasló lendülettel tértek vissza erre a mérkőzésre. Az első félidő felénél már hatgólos volt a magyarok előnye. Az erős kezdést egy mélyrepülés követte. Franciaország egy 5-0-s roham után egy gólra zárkózott fel hozzánk. Két perccel az első játékrész vége előtt francia időkérés következett.  A technikai pihenő szerencsére nem hozott újabb francia találatot, így maradt az egygólos magyar előny. Az utolsó percben Gulyás István indítványozta az első magyar időkérést is. Góóól! Lékai Máté az utolsó másodpercekben bevágta. Kétgólos magyar előnynél vonultak a csapatok a félidei pihenőre. Az állás 12-14.

A második játékrész magyar támadással indult, azonban gólt nem sikerült szereznünk. A 33. percre két francia és egy magyar gólt követően egy gólra zárkózott fel Franciaország. A mérkőzés és egyben a magyar csapat első büntetőét a 36. percben szokásához híven Máthé Dominik értékesítette. A következő percekben gól gólt követett, mindkét csapat gyors akciógólokkal operált. Kárunkra a 40. percben kiegyenlített és meg is szerezte a vezetést a francia válogatott. A második magyar időkérés egy kihagyott lövést és egy gyors francia válaszgólt hozott. Ekkor már kétgólos volt a francia előny. Magyar szépítés után büntetőhöz jutott Franciaország. A lehetőséggel élve maradt a két gól különbség. A 45. percre sikeresen ledolgoztunk a hátrányunkat, így az utolsó 15 percre 22:22 állással fordultunk rá. Két-két gólt követően az 50. percben Franciaország ismét átvette a vezetést. Nagy bajban van Magyarország. Hét perccel a mérkőzés vége előtt már háromgólos a francia vezetés. Egy szépítő gólt követően ismét francia büntető, amelyet ezúttal is értékesíteni tudtak. Két és fél perccel a vége előtt szépít a magyar csapat. Már csak kettő a különbség. Mikler hatalmas védése után nálunk a labda. Góóól! Máthé Dominik egyéni akciógólt szerzett. Még egy kell fiúk! Bánhidi Bence megcsinálja! Lefordult a védőjéről és a kapuba helyezte a labdát. Tizenhárom másodperccel a vége előtt francia időkérés. Vége a rendes játékidőnek, jöhet a hosszabbítás. Az állás 30-30.

A hosszabbítás francia támadással és egy büntetővel kezdődött. Szerencsénkre a francia büntető ezúttal elszállt a kapu felett. A másik oldalon Bodó Richárd betalál és megszerzi a vezetést Magyarországnak. Az újabb francia támadás újabb hétméterest eredményezett, amit ezúttal értékesíteni is tudtak. Az első hosszabbítás első öt perce egygólos francia előnnyel ért véget. 32:31-nél jöhet a második öt perc.

A második öt perc magyar támadással és egy hétméteressel kezdődött. Máthé Dominik a tornán először kihagyta a büntetőt. A másik oldalon egy bravúros Mikler-féle védés után kihagyunk egy támadást, amit a franciák egy újabb góllal büntetnek. Két és fél perccel a kör vége előtt újabb büntetőhöz jut Magyarország. Ezúttal Balogh Zsolt értékesítette a lehetőséget. Sajnos a fennmaradt két percben három góllal elhúztak a franciák és ezzel bejutottak a világbajnokság elődöntőjébe. A mérkőzés embere Bánhidi Bence lett.