Illusztráció (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna Liga rájátszásának 5. fordulójában Trencsén érkezett a sárga-kékek otthonába. A szerdán vívott csatában a 93. percben lőtte 3. és ezzel a továbbjutást megszerző gólját Besztercebánya, a DAC kiesett a kupából, így különösen jól jönne a győzelem a helyieknek.  A vendégek az utóbbi 4 ligás mérkőzésen még nem könyvelhettek el győzelmet, a Slovan, az Aranyosmarót a Nagyszombat és Zsolna is  legyőzte Stijn Vrever csapatát, valamint a kupából is búcsúzniuk kellett.

„Kis harcosok” jótékonysági támogatása is megvalósul a mai összecsapáson, ugyanis a Remény lángja (Svetielko nádeje) polgári társulás, virtuális futás keretében szeretne támogatást gyűjteni a daganatos vagy egyéb súlyos betegségben szenvedő gyermekek számára. A két együttes az összecsapás keretében futja le a maga vállalt részét, a Remény lángja, a befolyt összegből pedig mobilkórház támogatását valósítja meg, amelynek célja a beteg gyermekek otthoni környezetben való gondoskodásának elősegítése.

Erősen kezdenek a helyiek, Erik Ramirez magabiztosan lőtte a bal felső sarokba a labdát, megszerezve ezzel a vezetést, valamint 15. gólját a ligában.

A 20. percben a magyar játékvezető, Kišš Bálint szabadrúgást ítélt, amit Balić lőtt egyenesen Divković fejére, aki onnan a hálóba juttatta – 2:0.

Ezt követően a trencséniek kétszer is eljutottak Jedlička kapujáig, de a védelem mindkét alkalommal sikeresen zárt össze, a játék menete során a labdabirtoklás magabiztosan a sárga-kékeké lett. Sikeres mérkőzés esetén Martin Jedlička 80., Dominik Kružliak 50., Eric Ramirez pedig szintén 50. pályára lépését ünnepelheti győzelemmel.

A vendégek a második félidőben is eljutnak a kapuig. Da Silva lövését a DAC hálóőre magabiztosan kapta el.

Időközben a rájátszás 5. fordulójában a Nagyszombat otthonában győzte le a Slovant 1:2 a végeredmény, így Michal Gašparík csapata 47. pontját is megszerezte a ligában.

A vendégek elvétve ugyan, de többször is eljutottak a DAC kapujáig, Jedlička azonban biztosan védett minden támadást. A labdabirtoklás továbbra is a sárga-kékekre volt jellemző. A több mint 50 bedobással járó találkozót magabiztosan uralta Bernd Storck csapata.

(Fotó: Edmar Attila/Felvidék.ma)

A győzelem után 52 pontot birtokolnak  a sárga-kékek, növelve ezzel esélyüket a második hely megszerzésére a ligában.

Gólszerzők: 8. Ramirez, 21. Divković
Sárga lap: 49. Kadák, 54. Križan
DAC: Jedlička – Sommer, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Schäfer, Balić – Divković, Nebyla (79. Christie-Davies), Andzouana (72. Taiwo) – Ramirez

A DAC legközelebb a jövő héten az Aranyosmarót ellen lép pályára.