Végeredmény (Fotó: DAC, youtube videókép)

Zólyomban rendezték április 7-én, kezdetben sűrű hóesés közepette a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjét, a Rózsahegy és az FC DAC összecsapásában. A mérkőzést a FC DAC YouTube-csatornáján élőben közvetítették. Ezzel a lehetőséggel éltek is a szurkolók, hiszen több mint 13 800 nézője is volt a mérkőzésnek, amit a sárga-kékek könnyedén megnyertek. Ezzel biztosították helyüket a szlovák kupa negyeddöntőjében.

A DAC a magyar játékosok – Kalmár, Vida, Schäfer – nélkül lépett pályára Zólyomban, ahol a versenykiírás szabályai szerint egy fordulóban dőlt el a továbbjutás sorsa.

Szöglet, amiből gól lett (Fotó: DAC, Youtube videókép)

A csapatok játékkedvére a nem szokványos, gyakorlatilag télies idő rányomta a bélyegét. Kicsit álmos kezdés után az első 30 percben a DAC játékosainak volt két kapura lövése. Jól érezték a dunaszerdahelyiek a kaput, így a vezetés megszerzésére a 34. percig kellett csak várni.

Egy hirtelen megiramodást követően Divković adta be a tizenhatoson belül jobbszélről a labdát és mivel Taiwo nem volt lesen, könnyedén helyezte a labdát a kapuba. (Rózsahegy–FC DAC 0:1).

Kézdőrúgás – második félidő (Fotó: DAC, Youtube videókép)

Ezt követően kisütött nap, de a havazás nem hagyott alább, ugyanakkor a sárga-kékek tovább növelték az előnyüket. A második találatot Divković szerezte. (Rózsahegy–FC DAC 0:2)

A második félidőben a dunaszerdahelyiek továbbra is igyekeztek érvényesíteni az akaratukat.

Tartották a középpályát és az ellenfél cserékkel próbált frissíteni. A tizenhatos előtt szabadrúgáshoz jutott a Rózsahegy csapata, amit Maslo olyan jól talált el, hogy a levegőben úszó Jedlička bravúrral tudta csak hárítani.

A válasz sem maradt el. A 66. percben a dunaszerdahelyiek játékosa, Moumou lőtte a szögletet, amit Kružliak értékesített, három gólra növelve a sárga-kékek előnyét, ezzel biztosítva a DAC számára a legjobb nyolc közötti helyét a szlovák kupában. (Rózsahegy–FC DAC 0:3)

A 87. percben egy potyagóllal szépített a Rózsahegy (Rózsahegy–FC DAC 1:3).

A Slovnaft Cup negyeddöntőinek sorsolása április 8-án, holnap lesz. A mérkőzéseket pedig jövő hét közepén – kedden, szerdán – rendezik meg.

Rózsahegy szabadrúgása (Fotó: DAC, Youtube videókép)

Csapatösszeállítás

FC DAC: Jedlička – Sommer, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – Nebyla, Balić – Divković, Friede, Moumou – Taiwo.
Cserék: Száraz, Müller, Blackman, Njie, Andzouana, Ramirez, Nicolaescu.

Rózsahegy: Zsigmund – Filinský, Maslo, Krajčírik, Macejko, Čurma, Múdry, Luka, Luterán, Kubík, Boďa.