Kép: fcdac1904.sk

Németh Antal megbízott vezetőedző első meccsét győzelemmel abszolválta.

Három napja, április 21-én jelentette be a DAC, hogy már nem Bernd Storck a csapat vezetőedzője, 2022-ben lejáró szerződése ellenére közös megegyezéssel távozik a kispadról. Helyét átmenetileg Németh Antal másodedző vette át.

A mérkőzés első félidejében az aranyosmarótiak voltak aktívabbak, a 16. percben pedig érdemben is veszélyeztették a dunaszerdahelyi kaput: Martin Tóth kapáslövése a háló helyett a kapufát találta el.

A szünet után gyorsan vezetést szerzett a DAC, Ramírez a kapus mellett lőtt a hálóba, 0:1. A gól után feléledt a dunaszerdahelyi csapat, azonban előbb az aranyosmaróti kapus, Chovan hárított, később pedig kapufát lőttek a szerdahelyiek. Ezután beállt a meccs, nem lőttek több gólt, a végeredmény egygólos DAC-győzelem idegenben.

FC VION ARANYOSMARÓT – FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:1 (0:0)
Fortuna Liga, rájátszás, 6. forduló, ViOn Aréna, Aranyosmarót, 2021.04.24., 14:30
Játékvezetők: Očenáš – Vorel, Ferenc
Nézőszám: nézők nélkül
Góllövők: 50. Ramirez
Sárga lap: 35. Haspra, 81. Menich, ill. 82. Ramirez
DAC: Jedlička – Sommer, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Njie – Divković (75. Blackman), Nebyla (89. Müller), Balić, Andzouana (65. Moumou) – Ramirez
Aranyosmarót: Chovan – Haspra (89. Mihálik), Moško (81. Orávik), Menich, Pintér (K) – Hrnčár, Grozdanovski (61. Ďubek), Tóth, Šmatlák (61. Kyziridis) – Sloboda, Balaj.