Fotó: Reuters

A foci-Eb E-csoportjának nyitómérkőzésén a lengyel és a szlovák válogatott lépett pályára a szentpétervári Kresztovszkij Stadionban, 12862 néző előtt.

A szlovákok már a 18.percben megszerezték a vezetést a Fradiban focizó Róbert Mak bravúros cseleket bemutató szólóját követő góllal: a tizenhatoson belülről indított lövés a kapufáról pattant vissza, majd a lengyel hálóőr hátáról a kapuba. Így Wojciech Szczesny elmondhatja magáról, hogy ő az első kapus az Eb-k történetében, aki öngólt szerzett.

A játékosok 1:0 állás mellett vonulhattak az öltözőbe az első játékrész végén. A második félidőben a lengyel válogatott azonnal támadott, aminek meg is lett az eredménye: a 46. percben Maciej Rybus passzát Karol Linetty küldte a hálóba (1:1).

A 62. percben azonban emberhátrányba kerültek a lengyelek, miután Grzegorz Krychowiak a második sárga lapja után idő előtt mehetett zuhanyozni. Ezt a szlovákok ki is használták: hét perccel később Hamsík szögletéből Milan Škriniar talált a hálóba 14 méterről (1:2), s ezzel be is állította a végeredményt.