A gyülekezeti gyermektábor résztvevői a templomban (Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

Immár ötödik alkalommal szervezte meg az Ipolysági Református Egyházközség a gyülekezeti gyermektáborát. Az augusztus 16-a és 20-a között megvalósuló tábornak harmincnégy lakója volt, figyelmének középpontjában pedig Isten igéje és a hit mélyítése állt.

„Az ötödik alkalommal megvalósuló gyermektáborunk témája a Szuperhősök a Bibliában volt. Reggelente különböző bibliai hősökkel ismerkedtek a gyerekek az előadásokon keresztül” – nyilatkozta a Felvidék.ma megkeresésére Izsmán Adél, a lelkész hitvese, a tábor egyik koordinátora.

Izsmán Jónás lelkipásztor (j.) reggeli igemagyarázás közben közösségi teremben (Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

A bemutatott hősök között szerepelt többek között Gedeon, Jézus tanítványai, illetve Mária. A tábor ideje alatt egy folytatásos színdarab segítségével egy Szuperjó hőst mutattak be. Mindezzel rávilágítottak arra, hogy igazán jók csupán Isten segítségével tudunk lenni – magyarázta a koordinátor.

Mint hozzátette:  „ha Isten kezébe adjuk az életünk irányítását, akkor Ő igazi hőst faraghat belőlünk.

A gyermekeket négy kisebb csoportra osztották. A csoportok naponta elbeszélgettek az aznapi témáról, imádkoztak, kitöltötték a tábori füzet feladatait. Mindez a hitük erősítését és mélyítését célozta.

Kiscsoportos foglalkozás közösségi teremben (Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

Természetesen nem hiányozhattak az önfeledt percek sem.  A táborban lehetőség volt szuperhős jelmezek készítésére, majd pedig jelmezbált tartottak. Különböző ügyességi feladatok megoldását követően lovaggá ütötték a legügyesebb táborlakókat.

Az ötnapos tábor programját kincskeresés, arcfestés, karkötőkészítés, valamint foci színesítette. A jubiláló gyülekezeti gyermektáborban harminchárom, öt és tíz év közötti gyermek vett részt.

Ügyességi játék a parókia udvarán (Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

A táborlakókra hat táborvezető felügyelt. A résztvevők jelentős része már visszatérő táborlakó, emellett természetesen érkeztek új gyermekek is.

A gyülekezeti tagok is támogatták a tábor megvalósulását. Különféle adományok mellett a tábor lebonyolításában, megszervezésében is részt vállaltak.

Nagyon népszerűek a gyülekezet által megtartott táborok. Legutóbb július közepén szerveztek ifjúsági tábort a fiatalok részére.

Izsmán Adél (b.) a táborlakókkal a közösségi teremben (Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

A tábor a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Kulturális és Közművelődési Központja közreműködésével Magyarország Kormányának támogatásával valósult meg.

(Felvidék.ma)