Fotó: Lelkes Ernő

Három győzelem után Liptószentmiklósra, pontosabban Poprádra utazott a dunaszerdahelyi csapat, lévén a hazai, tizedik helyen álló csapat ott játssza mérkőzéseit. A Tátra alá 41 szurkoló kísérte el a DAC-ot, azonban a játék (nem a szurkolás) most kevés volt a győzelemhez.

Már a tizenegyedik percben éledezett a DAC, körbepasszolták az ellenfél tizenhatosát, végül Blackman gurított középre, de nem a megfelelő embernek. Nem sokkal később a liptószentmiklósiak védelmének kellett szögletre menteni a labdát, a szögletből pedig Kružliak fejelt kapura, de Luksch hárított. Nem sokkal később Krstović lövését is védenie kellett a cseh hálóőrnek.

A 29. percben azonban nem a sárga-kékek örülhettek: a liptószentmiklósiak a jobbszárnyon törtek előre, egy gyors, kényszerítős játék után Voško talált be Jedlička kapujába. 1-0.

A gól további támadásra késztette a hazai csapatot: az első félidőből maradt negyedórában először Jedlička védett, majd a bal kapufáról pattant le a labda. A szünetben Németh Antal vezetőedző lehozta Hahnt és Ciganiksot, helyettük pedig Nicolaescut és Verlindent állította csatasorba. A szünet után előbb a liptószentmiklósi csapat, majd a DAC támadhatott, jelentős sikerek nélkül. Jedličkának bőven akadt dolga, hiszen az elrontott támadásokat kontrával bosszulta meg a hazai csapat.

Mindezek ellenére a 77. percben majdnem összejött az egyenlítés, Davis pontrúgása után a csereként beállt Nicolaescu lőtt mellé kapásból.

Az utolsó tíz percre Sharanit is beállította Németh Antal, és bár egy szabadrúgás és egy távoli lövés formájában veszélyeztették az ellenfél kapuját a dunaszerdahelyiek, végül 1:0 maradt az eredmény. Győzött a Liptószentmiklós csapata.

„Nem tudok semmi jót mondani, nem érdemeltünk volna győzelmet. Gratulálok a hazai csapatnak. Nagyon csalódottak vagyunk, mert szerettük volna megszerezni a három pontot. A korábbi három meccsünket megnyertük, és erre a találkozóra is ugyanúgy készültünk. Jelen pillanatban nem tudom megmondani, miért játszottunk ilyen rosszul.

Tele volt a játékunk technikai hibával, ezért helyzeteket sem tudtunk kidolgozni. A hazaiak a játékosaimmal ellentétben jól játszottak és küzdöttek az utolsó sípszóig”

– nyilatkozta a meccs után Németh Antal. Egy hét múlva, szombaton a Szeredet fogadja otthon a DAC.