Fotó: Kiss Márton

A Fortuna Liga 2021/22 kiírásának 12. fordulójában a dunaszerdahelyi DAC Nagymihály csapatát fogadta. A hazai csapat a mérkőzést végig dominálva, egy kihagyott büntető ellenére, magabiztos győzelmet aratott és 1:0 arányban felülmúlta a vendégcsapatot.

A mérkőzés első perceit ugyan a hazai csapat uralta, említésre méltó helyzetük azonban nem volt. A játékrész első kaput találó próbálkozása a vendégcsapat nevéhez fűződött. A rövidsarokba érkező lövést Jedlička könnyedén hárította. Az ezt követő percekben továbbra is az ellenfél térfelén zajlott a küzdelem. Több kisebb lehetőségük is volt a sárga-kékeknek, ezek a próbálkozások azonban sajnos rendre elkerülték az ellenfél kapuját. A 25. percben Schäfer átadása után Krstović bombázott centikre az ellenfél kapuja fölé. Pár perccel később Schäfer András tizenhatoson belüli próbálkozása ugrasztotta meg a nagymihályi hálóőrt. Sajnos a lövés ezúttal sem talált kaput. A 36. percben újra Jedličkáé volt a főszerep. Egy gyors kontratámadás után a hazai kapusnak kellett védenie.

Másodpercekkel később talpra pattant az egész stadion, hiszen a dunaszerdahelyiek megszerezték a mérkőzés első találatát. Több dinamikus tizenhatoson belüli passz után Andzouana gurította az ellenfél kapujába a labdát. Az első játékrész magabiztos hazai játékkal és egygólos vezetéssel ért véget.

A második játékrész ugyancsak hazai dominanciával kezdődött. Az első nagyobb helyzetre az 52. percig kellett várni, amikor is Lamkel Zé középre tartó próbálkozását a vendég hálóőr könnyedén hárított. Az 58. percben a hazai csapat büntetőhöz jutott Hahn
buktatását követően. A labda mögé a szabálytalanság elszenvedője, Hahn János állt. A lövést követően sajnos maradt az egygólos előny, hiszen a labda a felső kapufán csattant.

Az eset után pár perccel Hahn megkapta a mérkőzés első sárga lapját, majd egy cserét követően elhagyta a pályát. A 66. percben Schäfer András bomba csavarja pár centivel ugyan, de elszállt a felső kapufa felett. A mérkőzés további percei számos kisebb hazai próbálkozást hoztak. A rendkívül eredményes DAC középpályának és védősornak köszönhetően a vendégcsapat el sem jutott a kapunkig.

Egy említésre méltó távoli lövésük volt, de szerencsére az is elzúgott a kapu mellett.

A második játékrész ötperces hosszabbításába még egy Lamkel Zé próbálkozás fért bele, amit a nagymihályi kapus bravúrosan hárított. A mérkőzés 1:0-ás dunaszerdahelyi győzelemmel ért véget.