(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

A lányok után a magyar férfi vízilabda-válogatottnak nem sikerült a legjobb négybe jutnia a 19. FINA vizes világbajnokságon. A fiúk nem igazán találták az ellenszert, így szinte végig futva az eredmény után, végül 10-11 arányban kaptak ki Olaszország legjobbjaitól. Ezután a vereség után nehéz lesz újra felállni és a további két mérkőzésen megküzdeni az 5. helyért, de muszáj lesz és nekünk továbbra is biztatnunk kell a fiainkat. Hajrá fiúk! Hajrá magyarok!

A mérkőzés első ráúszását ugyan elvesztettük, de az első találat a mi nevünkhöz fűződött. Hárai Balázs centerből csavart egy óriási gólt a kapus feje fölé. Egy percen belül jött a vendégek válasza. Hárai újabb találata ismételten visszavette a vezetést Magyarországnak. Sajnos a gyenge védekezésünk ismételten megbosszulta magát. Jött az olasz egyenlítés. Az első játékrész negyedik percének a végén Varga Dénes is betalált, így újfent nálunk volt az előny. Az ezt követő percekben feljavult a védekezésünk. Végre a blokkok is a helyükön voltak és Vogel Soma is elkezdett védeni. Az első negyedben nem született több találat. A pihenő előtt 3-2 volt az állás Magyarország javára.

A második ráúszásból is vesztesen jöttünk ki, szerencsénkre kontrát fújt a bíró, így mi jöhettünk. A védelmünk fokozott javulása mellett is mi kaptuk a második játékrész első találatát. Olaszország ismét kiegyenlített. A másik oldalon időközben sorra kimaradtak a lehetőségek. Lövéseink elakadtak a blokkokban. Mire leírtam, hogy javult a védekezésünk, már meg is bántam, kaptunk ugyanis egymás után két könnyen kivédekezhető találatot. Eléggé labilis volt ekkor a játékunk. A második játékrész hatodik percében már kettő volt a különbség az olaszok javára. Manhercz Krisztián elégelte meg a kétgólos hátrányt. Megúszásból szerzett egy hatalmas bombagólt. Egy perccel később Zalánki egyenlítésénél ugrott fel a Hajós Alfréd uszoda. Francesco di Fulvio harmadik gólját jegyezte a játékrész utolsó percében. A félidő végén egygólos volt az olasz vezetés.

A világbajnokság további részében a magyar férfi vízilabda-válogatottat még kétszer láthatjuk vízbe ugrani és megmérkőzni az 5-8. helyért.

A harmadik játékrész a harmadik elvesztett sprinttel vette kezdetét. Ami nálunk kimaradt, az sajnos a vendégeknél áthatolta a védelmünket. A harmadik percben már kétgólos volt az olasz előny. A játékrész felénél végre elsült Vámos Marci bal keze is. A válasz azonban túl korán érkezett. Soma bravúros védése után a kipattanót már nem tudta védeni a magyar hálóőr. Három perccel a játékrész vége előtt ismételten kétgólos volt a hátrányunk. Märcz Tamás időkérése következett, a támadás azonban újra kimaradt. Kis túlzással istent csináltunk az olasz kapusból, akinek a játékrész végére már kilenc védése volt. Az utolsó pihenő előtt maradt a kétgólos olasz előny.

Az utolsó ráúszást végre megnyertünk, de bár ne tettük volna. A játékrész első találata ismételten az olaszok oldalára íródott fel. Hét perccel a mérkőzés vége előtt már három találattal mentek a vendégek. Izzasztó percek következtek, nem kis mérget nyeltem le a sok kimaradt támadás alatt, de Vámos Marci találata négy perccel a vége előtt kis mosolyt csalt az arcunkra. Sajnos Marci találata után közvetlenül jött az olasz válasz. Két perccel a vége előtt Vámos harmadik találata tartotta bennünk a remény pislákoló lángját. Az utolsó perc elején Manhercz Krisztián találatával már csak kettő volt a különbség. Jansik góljával ugyan feljöttünk egy gól távolságra, azonban ez a végére nem volt elegendő. Magyarország a negyeddöntőben 10-11 arányban vereséget szenvedett Olaszországtól.