Fotó: Gecse Attila

Ismét megrendezésre került Rimaszombatban a Carmina Nagydíj, melyet idén már tizenhatodszor látogathattak meg a lósport és a díjugratás szerelmesei. Ezt az eseményt ugyanakkor Milan Balciar emlékének is szentelték, a gömöri lovassport megalapítójának. A Milan Balciar Emlékversenyt idén már ötödször rendezték meg, melyre a szlovák versenyzők mellett magyarországi lovasok is érkeztek. Ebben az évben 16 klub 43 lova állt rajthoz.

A nyilvános tréning után elsőként a Cason Consulting cég által szponzorált verseny következett, az 50 cm magas akadályokat a helyi színekben induló Veronika Juhászová is jól vette, második helyen végzett Glória nevű lova nyergében.

A második versenyszámot a Drevox cég támogatta, melyen 14 páros indult. A győztes Vendelín Dobranský, a Parkour Team Košice tagja. A gyerekek versenyeit a felnőttek nyilvános tréningje követte, majd az első versenyszám, ahol az akadályok magassága már 80 cm volt.

A Betos cég díját Marián Midelka (JA SOŠ Lučenec) nyerte Quoterlili nyergében. Második lett Nina Mareková (JK Gemgal Rožňava) és Bell, a harmadik pedig Vendelín Dobranský (Parkour Team Košice) és Lady Dual.

Mindhárom lovas hibátlanul teljesítette a pályát, csupán a pályaidő döntött a sorrendről.

A Victor Auto cég díján az akadályok magassága már 105 cm volt, a győztes Vanessa Sallaiová (KPKRJ RS) Candy Crush nyergében.

Ezt követte a Milan Balciar Emlékverseny ünnepélyes megnyitója, melyet a verseny igazgatónője, Lucia Sihelská végzett el. A szintén versenyző magyarországi Garai testvérek kísérték el, míg lerótta tiszteletét édesapja fényképe előtt, majd megkezdődött a verseny.

A 110 cm-es akadályokat a Carmina Lovas Klub tagja, Silvia Sciranková vette a leggyorsabban Rokko nyergében, hibapont nélkül. Második lett Szabó Lea (Magyarország) Bonie nyergében, a harmadik pedig a tapasztalt hazai versenyző, Aliaksandr Serakov és Penelope.

A Polgármester díjáért kilenc versenyző állt rajthoz, első helyen Silvia Sciranová (JK Carmina) végzett Rokko nyergében, második lett Iveta Ďurisinová és Sencha, a harmadik pedig Martina Vybohová és Go For It ( JK ENIMO Bratislava). A díjakat Jozef Tóth alpolgármester adta át.

A Carmina Nagydíjon az akadályokat 125 cm-re emelték. A hazai színekben versenyző Aliaksandr Serakovnak sikerült megvédenie tavalyi elsőségét Silvi nyergében, ráadásul a második helyen is ő végzett Penelope-val, majd Garai Barnabás (Magyarország) és Gyurka következett a harmadik helyen.

„Szeretnék köszönetet mondani a bíráknak, Radomir Stratilnak, Marek Gryglakovnak, Peter Mikulášnak és Iveta Melisekovának. Szinten nagy köszönettel tartozom a pályaépítőknek, Ján Kopisnak és Veronika Sloupskának, akik kölcsönadták az akadályokat és az időméréshez a szükséges felszerelést, valamint a klubunk tagjainak a türelmükért és mindazoknak, akik segítettek a pálya előkészítésében. Az előkészület kicsit igényesebb volt, mint máskor, mivel a pályán lévő lyukakat be kellett tömködni és többször meg is kellett öntözni. Szintén nagyon köszönjük a szponzorainknak, akik nélkül nem tudtuk volna megszervezni a versenyt. A bíráktól a legmagasabb pontszámokat kaptuk a szervezésért, ami igazán nagy megtiszteltetés klubunk számára”– mondta Lucia Sihelská versenyigazgató.

(Csipai István, Gömöri Hírlap/Felvidék.ma)