A magyar csapat MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi vízilabda-válogatott kicsit döcögős támadójátékkal és zseniális kapusteljesítménnyel, 10-8 arányban múlta felül Spanyolország válogatottját a spliti Euróba-bajnokság elődöntőjében. A történelmi győzelem következtében a budapesti 2020-as Eb után szombaton ismételten döntőt játszik Magyarország.

A mérkőzés első ráúszásánál Spanyolország bizonyult gyorsabbnak. Alig kezdődött el a negyed, Spanyolország azonnal büntetőhöz jutott. Az ötméterest még kihagyta Granados, az ezt követő támadás során lőtt bombája már megrezgette a magyar hálót. Nem kellett sokat várni a válaszunkra. Német Toni két ember között, centerből befordult és belőtte. Az egyenlítést két gyors spanyol gól követte. Spanyolország duplája után hosszú perceket kellett várni az újabb találatra. Szerencsére az első negyed végén mi örülhettünk Jansik Szilárd szépítő találatának. Az első pihenő előtt 2-3 volt az állás Spanyolország javára.

A spanyol Miguel De Toro Dominguez (b) és Burián Gergely a vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának elődöntőjében, a Magyarország–Spanyolország mérkőzésen Splitben 2022. szeptember 8-án. MTI/Illyés Tibor

A második ráúszásnál Jansik Szilárd bizonyult gyorsabbnak, a támadás azonban sajnos kimaradt. Az ezt követő spanyol emberelőnyt kiváló védekezéssel kibekkeltük. Az első próbálkozást Vogel Soma hárította, a kipattanó pedig megakadt egy magyar blokkon. Egy újabb kimaradt támadásunk után sajnos Spanyolország nem hibázott. A második játékrész második percében már kettő volt a különbség. Két perccel később egy büntetőhöz jutottunk, amit Manhercz Krisztián magabiztosan értékesített. Gól! Manhercz a büntető után, egy távoli lövéssel újabb gólt szerez és kiegyenlít. Sajnos csak pár másodpercig örülhettünk, Spanyolország ismételten átvette a vezetést. Viszont Nagy Ádám bődületes nagy bombával rezgette meg a spanyol hálót. A másik oldalon Vogel Soma bravúros védésének örülhettünk. Nagy Ádám zseniális! Alig telt el egy perc az előző bombája óta, újra lőtt és újra gólt szerzett. Egy perccel a félidő előtt Magyarország átvette a vezetést. Alig fejeztem be az előző mondatott, már érkezett is az újabb magyar gól. Burián Gergely két méterről vágta neki a kapusnak a labdát, ami továbbpattant a kapuba. A nagyszünet előtt 7-5 volt az állás.

Manhercz Krisztián a vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának elődöntőjében, a Magyarország–Spanyolország mérkőzésen Splitben 2022. szeptember 8-án. MTI/Illyés Tibor

A harmadik ráúszásnál a spanyolok bizonyultak gyorsabbnak. A sprintnél megnyert labdából ugyan nem született találat, azonban az azt követő támadás során szépített Spanyolország. Sajnos nem úgy kezdtük a harmadik játékrészt, ahogy a másodikat abbahagytuk. Sorra kimaradtak a helyzeteink. Vogel bravúros védései kicsit kárpótolhattak minket a sok elpuskázott támadás között. Soma egymás után három spanyol támadást állított meg. A gyenge támadójáték sajnos megbosszulta magát. Spanyolország három perccel a harmadik játékrész vége előtt kiegyenlített. A hosszú gólcsend megtörése érdekében Magyarország időt kért. Az emberelőny és maga a támadás, ismételten kimaradt. Szerencsénk, hogy Vogel a kapus. Már szinte megszámlálhatatlan alkalommal húzott ki minket a csávából ebben a negyedben. További gólt nem szereztünk, de legalább nem is kaptunk. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt 7-7 volt az állás. Hajrá magyarok!!!

Az utolsó sprintet újra elvesztettük, jöhettek a spanyolok. Három perc gólcsend következett, amit Magyarország tört meg. Zalánki eszméletlen nagy találattal visszaszerezte a vezetést. Gól, újra Nagy Ádámnak köszönhetően! Hihetetlenül szemfülesen és hatékonyan lövi át a spanyol védelmet, immár harmadszor. Négy perccel a vége előtt újra kétgólos volt a magyar vezetés. Vogel még mindig zseniális! Gól! Szinte biztos a Európa-bajnokság döntője, már csak három percet kell kibírnunk. Az utolsó percbe még egy spanyol szépítő gól fért bele. Győztünk! Irány a döntő! A végeredmény: Magyarország–Spanyolország 10-8.

Angyal Dániel (b) és a spanyol Miguel De Toro Dominguez a vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának elődöntőjében, a Magyarország–Spanyolország mérkőzésen Splitben 2022. szeptember 8-án. MTI/Illyés Tibor