Az író-olvasó találkozó résztvevői Farkas Adrianna tanárnővel (Fotó: SJG)

Az októberi hónap színesre sikeredett intézményünkben. A Bázis – Magyar Irodalmi és Művészeti Egyesület társelnöke, N. Tóth Anikó még szeptember elején felajánlotta a Selye János Gimnázium igazgatójának, Andruskó Imrének, hogy a Selye János Gimnázium diákjai is részt vehetnek az ősz folyamán szervezett beszélgetéssorozaton, aminek a lényege, hogy szlovákiai magyar szerzők találkozhassanak potenciális olvasóikkal. Különösen fontosnak tartják a fiatal olvasók bevonását ebbe a programba.

A gimnáziumban különböző megmérettetésekre, megemlékezésekre, író-olvasó találkozókra került sor. Az utóbbiból azt a felolvasó-beszélgető találkozót emelném ki,

melyet H. Nagy Péter moderált, és amelyen fiatal kortárs írók és költők olvasták fel köteteik egy-egy részletét.

A hallgatóság a gimnázium 2. és 3. évfolyamának tanulói voltak, kortárs művészeink pedig: Gyurász Marianna, Baka L. Patrik és Ploniczky Tamás. A rendezvény szervezője és koordinátora N. Tóth Anikó, akinek a jóvoltából kellemes hangalatú, interaktív módon lezajlott irodalomórának lehettek részesei diákjaink.

Mácsik Bence és Kecskés Fruzsina felkészítő tanárnőjükkel (Fotó: SJG)

Október 24-én a Hol volt, hol nem volt… mesefesztivállal pedig elkezdődtek a megmérettetések diákjaink számára. A 7. alkalommal megrendezett verseny járási fordulójában egy szabadon választott Grimm-mesét kellett előadniuk a versenyzőknek, ami talán csak első olvasatra tűnik könnyű feladatnak. A klasszikus meséknek ugyanis manapság annyi fordítása és értelmezése születik, hogy bizony korosztályhoz, egyéniséghez kötötten nem is egyszerű a választás. A versenyen két kis primósunk képviselte iskolánkat, Kecskés Fruzsina és Mácsik Bence.

Fruzsina elismerő oklevélben részesült, Bence kategóriájának győztese lett. Izgalommal készülünk a továbbiakra, hiszen november 18-án a verseny Nyitrán, a kerületi fordulóval folytatódik tovább győztesünk számára.

(Farkas Adrianna/Felvidék.ma)